USD28,90
EURO31,46
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,56
GR. ALTIN1.924,33
BTC38.797,76
ETH2.101,97

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları

featured

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 9 Ağustos 2023 tarihinde İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) halka arzına onay verildi. Halka arz fiyatı 19,00 TL olan hisse, 16 Ağustos 2023 tarihinden Borsa İstanbul’da işlemlere başladı.

İşlemlere başladıktan sonra 14 gün tavan serisiyle yatırımcıların dikkatlerini üzerine toplayan hissede 6 Eylül tarihinde en yüksek 78,95 görüldükten sonra düşüş süreci başladı ve 14 Eylül günü 48,00 TL’den kapanış gerçekleşti. 15 Eylül ise tekrar yükselişe geçen hisse, tavan fiyat olan 52,80’den kapanış gerçekleşti. Tabanda bekleyen lot sayısı 601600 oldu.

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorum

İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) hissesinde yükselişin sonlandığı ve en yüksek seviye olan 78,95 TL’nin görüldüğü 6 Eylül tarihinde 9,4 milyar TL gibi çok yüksek bir işlem hacmi gerçekleşti.

İzdemir Enerji (IZENR) hisse grafik

Hissenin halka arz edildikten sonraki fiyat seyrini ve işlem hacmini grafikten görebilirsiniz.

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Hissede 22. işlem günü geride kalırken önemli ortalamalar da şu şekilde oluştu;

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa
  • 5 günlük ortalaması 53,55
  • 10 günlük ortalaması 54,16
  • 20 günlük ortalaması 49,29 seviyesinde bulunmaktadır.

15 Eylül Cuma kapanış hisse derinliği;

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

15 Eylül Cuma kapanışı itibariyle hisse aracı kurum dağılımı;

İzdemir Enerji (IZENR) hisse yorumları HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Hissenin fiyat kazanç oranı 34,81, piyasa değerinin defter değerine oranı 13,40 olurken piyasa değeri 30,36 milyar TL olarak geride kaldı. Şirketin halka açıklık oranı %24,01’dir.

Çarpan AdıÇarpan Değeri
FK34,81
PD/DD13,40
Piyasa Değeri30,36 milyar TL
Öz sermaye2,266 milyar TL
Sermaye575.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı%24,01

İzdemir Enerji hisseleri için Borsa İstanbul 29 Ağustos tarihinde bir tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Şirket 29 Ağustos tarihinde birleşme açıklaması yaptı. ilgili haberi aşağıdaki link üzerinden okuyabilirsiniz.

Şirket yine 29 Ağustos tarihinde temettü politikasını açıkladı.

İzdemir Enerji hisseleri için Borsa İstanbul 6 Eylül tarihinde brüt takas tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Brüt takas tedbir kararı ile, 06/10/2023 tarihine kadar alınan şirket hisselerin aynı gün içinde satılması engellendi. Böylece gün içerisinde alım satım yapılarak hissede volalitenin (oynaklık) önüne geçilmesi sağlanmaktadır. Brüt takas sonrası hisse senedi fiyatı açılış sonrası taban fiyattan işlem görmeye başladı.

Şirket 11 Eylül tarihinde Güneş Enerjisi Santrali (GES) yatırımları hakkında açıklama yaptı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

İzdemir enerji hisse alınır mı?

İzdemir Enerji en yüksek gördüğü seviye olan 78,95’e göre %315,52 yükseliş yaşadı. Bu oran, bazı enerji şirketlerinin altında kalmış olsa da esasen borsa için oldukça yüksek bir oran sayılabilir. 14 Eylül günü 48,00 kapanışına göre %152 yükseliş gerçekleştiren hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

İzdemir Enerji hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 22 gün olduğundan şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Mia Teknoloji hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Sasa Polyester hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Ebebek hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Kale Seramik hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Enerya Enerji hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Tatlıpınar Enerji hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir