USD27,40
EURO29,03
GBP33,57
EURO/USD1,06
BIST8.218,74
Petrol93,03
GR. ALTIN1.643,43
BTC26.919,71
ETH1.648,32

Borsa İstanbul’dan İzdemir Enerji hisseleri için tedbir kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul A.Ş. tarafından 6 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) payında Volatilite Bazlı Tedbir sistemi (VBTS) kapsamında alınan tedbire ilişkin açıklama yapıldı.

Borsa İstanbul'dan İzdemir Enerji hisseleri için tedbir kararı! HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Buna göre İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) paylarında 1 ay süre ile brüt takas uygulanacak. Şirket hisseleri işlem görmeye başladığı ilk günden beri tavan serisi yapmış, bugün de yine tavandan işlem görmüş fakat sonrasında günü %8,70 düşüşle tamamlamıştı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IZENR.E, paylarında 07/09/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/10/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Tüm İzdemir Enerji hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız!

https://rotaborsa.com/etiket/izdemir-enerji-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir