USD32,69
EURO34,90
GBP41,41
EURO/USD1,07
BIST10.420,46
Petrol83,06
GR. ALTIN2.450,54
BTC66.791,49
ETH3.482,46

Agrotech Yüksek Teknoloji halka arz oluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı.

Agrotech Yüksek Teknoloji halka arz oluyor! HABERLER, Bireysele Eşit Dağıtım, Gündemdekiler, HALKA ARZ, HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Toplam 300.000.000 adet payın satışı düşünülen halka arza Alnus Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. liderlik edecek. Halka arzda satılacak payların 200.000.000 adedi sermaye artırımı, 100.000.000 adedi ise ortak satışı yöntemi ile gerçekleşecek ve halka arz gelirinin %66,66’sı şirket kasasına girecek. Halk arz sonrası halka açıklık oranı %25 olacak şirket paylarında 30 gün boyunca fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor. Şirket halka arz gelirinin %40’ını (+/- %10) enetgre tesis yatırımlarında, %40’ını (+/- %10) işletme sermayesinin finansmanında, %20’sini (+/- %10) ise yeni ve mevcut sera yatırımlarında kullanacak. Taslak izahnameye göre payların %40’ı bireysel yatırımcılara tahsis edilecek.

Taslak izahname için tıklayınız!

Bu hafta temettü verecek şirketler için aşağıdaki habere tıklayınız!

Ereğli hedef fiyat haberi için aşağıdaki içeriğe tıklayınız!

Kardemir hedef fiyat haberi için aşağıdaki içeriğe tıklayınız!

Bu hafta yeni iş ilişkisi açıklayan 44 şirket için aşağıdaki habere tıklayınız!

Şirket hakkında

Şirket internet sitesinden;

2009 yılında kurulan AGROTECH Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. olarak kısa bir süre içinde Türkiye’nin potansiyeli yüksek sektörlerinde uzmanlaşarak katma değeri yüksek üretimlerle büyüyoruz.

Yurt içindeki bu başarımızı globale taşıyarak bugün, 4 kıtaya yayılmış 6 ofisinde, 23’ten fazla ülkede varlığımızı sürdürüyoruz. 10 yılı aşkın süredir Türkiye ve bölge coğrafyasında (Türkmenistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kıbrıs, Kazakistan olmak üzere) devam eden yatırımlarımız ve başarılı çalışmalarımız ile ülkemiz dışında da önemli bir aktör haline gelerek dünyada söz sahibi şirketlerden biri olmayı başardık.

Sağlık, ulaşım, endüstri, inşaat, finans gibi birçok sektörde iş ortaklarımız için eğitim, işletim ile danışmanlık hizmetleri vererek, başarılı birçok projeye hayat verdik ve anahtar teslim projeler gerçekleştirdik. Hayata geçirdiğimiz tüm projeleri yazılım, donanım, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile desteklemek suretiyle kurumlara özel ve yüksek teknolojiye dayanan çözümler üretiyoruz.  

Sahip olduğumuz uluslararası deneyim, yüksek teknoloji ve sürdürülebilir üretim anlayışımızla bir yandan topluma bir yandan da ülke ekonomisine faydalı olacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

AGROTECH olarak 1000’den fazla çalışanımızla ülke istihdamına katkı sağlayarak ülke ekonomimizin gelişmesi, uluslararası piyasalarda dışa bağımlılığımızın azaltılması için çalışmaya devam edeceğiz.

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir