USD28,90
EURO31,46
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,56
GR. ALTIN1.924,33
BTC38.802,44
ETH2.104,38

Zorlu Enerji (ZOREN) temettü 2023

featured

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) 2023 yılında beklenen performansın uzağında kalan hisse senetlerinden biri oldu. Son aylardaki yükselişe rağmen hisse senedi fiyatı 2022 Kasım ayındaki zirvesini geçebilmiş değil. Yatırımcıları Zorlu Enerji’nin 2023 yılında temettü verip vermeyeceğini merak ediyor. Şirket temettü ile ilgili yıl içinde 2 kez açıklamada bulunmuştu.

Zorlu Enerji (ZOREN) temettü 2023 HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

ZOREN temettü verecek mi 2023

Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) tarafından 4 Mayıs 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararına ilişkin açıklama yapıldı. Şirket açıklamasında konsolide finansal tablolara göre net dönem karı ile sonuçlanmasına rağmen geçmiş yıl zararlarının varlığı sebebiyle kâr dağıtımı yapılamayacağı kararı alındığı belirtildi.

ZOREN temettü 2023 ne zaman?

Zorlu Enerji’nin temettü dağıtmama kararı daha sonra Genel Kurul tarafından onaylandı. İlgili açıklama 30 Mayıs 2023 tarihinde geldi. Şirket 2023 yılında temettü dağıtmama kararı aldığı için temettü tarihi söz konusu olmayacak.

ZOREN temettü dağıtıyor mu? ZOREN temettü geçmişi

Zorlu Enerji, tarihinde yalnızca bir kez yatırımcılarına temettü dağıttı. Şirket 2005 yılında %0.81 temettü verimi ile hisse başına 0.0323 TL temettü ödemişti. Zorlu Enerji’nin 2005 yılı dışında temettü dağıttığı başka bir sene bulunmuyor. Bu açıdan bakıldığında şirketin temettü alışkanlığının olmadığını söylemek yanlış olmayacaktır.

ZOREN ne zaman temettü verecek 2023

Zorlu Enerji 2023 yılı içinde yatırımcılarına temettü vermeyecek. Şirket Yönetim Kurulunun bu yönde aldığı karar Genel Kurul onayından geçerek kesinleşti.

Tüpraş temettü tarihi ve temettü detayları için aşağıdaki habere tıklayınız!

Aselsan temettü tarihi ve temettü bilgileri için aşağıdaki habere tıklayınız!

2024 temettü tahminleri için aşağıdaki haberi inceleyiniz!

2023 yılında temettü verecek hisseleri görmek için aşağıdaki haberi inceleyiniz!

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir