USD28,90
EURO31,44
GBP36,74
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,22
GR. ALTIN1.920,74
BTC38.731,74
ETH2.089,35

THY temettü 2023

featured

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) 2023 yılına damga vuran hisse senetlerinden biri oldu. Yatırımcıları Türk Hava Yolları’nın 2023 yılında temettü verip vermeyeceğini merak ediyor. Şirket temettü ile ilgili yıl içinde 2 kez açıklamada bulunmuştu.

THY temettü 2023 HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

THY temettü veriyor mu?

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından 1 Mart 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kâr payı dağıtım kararına ilişkin açıklama yapıldı. Şirket açıklamasında yasal kayıtlarında bulunan net dönem karının geçmiş yıllar zararlarına transfer edilmesi, yasal kayıtlarda kar payı dağıtımına konu edilecek kaynak bulunmadığından, Türkiye Muhasebe/ Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TMS/TFRS)’na uygun olarak hazırlanan mali tablolara göre elde edilmiş olan 47.432.000.000 TL net dönem karının da geçmiş yıllar karlarına transfer edilmesinin uygun olduğu ve 2022 yılı kârından nakit temettü ödenmeyeceği belirtildi.

THY temettü 2023 ne zaman?

Türk Hava Yolları’nın temettü dağıtmama kararı daha sonra Genel Kurul tarafından onaylandı. İlgili açıklama 25 Temmuz 2023 tarihinde geldi. Şirket 2023 yılında temettü dağıtmama kararı aldığı için temettü tarihi söz konusu olmayacak.

THY temettü dağıtıyor mu? THY temettü geçmişi

THY geçmişte 2009 ve 2013 yıllarında 2 kez yatırımcılarına temettü dağıtmıştı. Bu 2 yıl dışında şirket yatırımcılarına hiç temettü dağıtmadı. Bu açıdan bakıldığında şirketin temettü alışkanlığının olmadığını söylemek yanlış olmaz.

THY temettü 2023 HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

THY ne zaman temettü verecek 2023

THY 2023 yılı içinde yatırımcılarına temettü vermeyecek. Şirket Yönetim Kurulunun bu yönde aldığı karar Genel Kurul onayından geçerek kesinleşti.

Tüpraş temettü tarihi ve temettü detayları için aşağıdaki habere tıklayınız!

Aselsan temettü tarihi ve temettü bilgileri için aşağıdaki habere tıklayınız!

2024 temettü tahminleri için aşağıdaki haberi inceleyiniz!

2023 yılında temettü verecek hisseleri görmek için aşağıdaki haberi inceleyiniz!

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir