USD28,89
EURO31,48
GBP36,76
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,40
GR. ALTIN1.926,21
BTC38.702,30
ETH2.089,68

Borusan’dan 3 milyarlık dev borçlanma açıklaması!

featured

Borusan Mannesmann Boru Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRSAN) tarafından 22 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Borçlanma Aracı İhraç Belgesi hakkında açıklama yapıldı.

Borusan'dan 3 milyarlık dev borçlanma açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada 3.000.000.000 TL (Üç Milyar Türk Lirası) tutarına kadar, yurtiçinde bir veya birden fazla defada, halka arz edilmeksizin, nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, iskontolu, sabit kuponlu ve/veya değişken kuponlu finansman bonosu ve/veya tahvil ihraç etmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na yapılan başvurunun onaylandığı belirtildi.

Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyacını karşılayabilmek için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle krediye erişimin zor ve pahalı olduğu günümüzde şirketler, daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ucuza getirmeye çalışır. Bu tür uygulamalar şirketin nakit akışının devamlılığı adına önem arz eder.

Bank of America’nın geçtiğimiz hafta aldığı hisseler için aşağıdaki habere tıklayınız!

Bank of America’nın geçtiğimiz hafta sattığı hisseler için aşağıdaki habere tıklayınız!

16 Aralık 2022 tarihli açıklamamızda, 3.000.000.000 TL (Üç Milyar Türk Lirası) tutarına kadar, yurtiçinde bir veya birden fazla defada, halka arz edilmeksizin, nitelikli yatırımcılara satılmak üzere, iskontolu, sabit kuponlu ve/veya değişken kuponlu finansman bonosu ve/veya tahvil ihraç etmek üzere Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)’na başvuru yapıldığı belirtilmiştir. SPK tarafından 22 Eylül 2023 tarihinde yapılan bilgilendirmeye göre, ilgili başvuru 20 Eylül 2023 tarih ve 55/1167 sayılı karar ile onaylanmıştır. Başvuru formu ve SPK onaylı ihraç belgesi ektedir. İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi de mevcut olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm BRSAN hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/brsan-hisse-haberleri/

Diğer önemli haberler

Flaş Ereğli hedef fiyatı için tıklayınız!

Flaş Kardemir hedef fiyatı için tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir