-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.825,06
ETH3.853,25

Kontrolmatik’ten Pomega Enerji açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş. (KONTR) tarafından 22 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş. hakkında açıklama yapıldı.

Buna göre mevcut ortaklardan Rubellius Nucleus Investments SARL (“Rubellius”) var olan ortaklığına ek %1daha pay alarak, sözleşme ile kazanmış olduğu hakkı kullanma yönünde karar aldı. Yapılan sözleşme hükmü esasınca 6.000.000 USD fon 22.09.2023 Tarihinde Pomega şirketine aktarıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

%89 bağlı ortaklığımız Pomega Enerji Depolama Teknolojileri Anonim Şirketi (Pomega);

• Mevcut Ortaklarından  Rubellius Nucleus Investments SARL (“Rubellius”)  600.000.000 USD değerleme üzerinden, Şirketin Operasyona geçtiği ay içinde kullanılmak üzere, %1 oranında öncelikli alım opsiyonunu 30.11.2022 Tarihinde imzalanan ve Kamuoyuna Duyurulan Sermaye İştirak ve Pay Sahipliği Sözleşmesi ile elde etmiştir. Rubellius var olan ortaklığına ek %1daha pay alarak, sözleşme ile kazanmış olduğu hakkı kullanma yönünde karar almıştır.

Bu minvalde toplam payını emisyon primli sermaye artırımı suretiyle %2 ye çıkarma yönünde bağlı ortaklığımız Pomega Enerji Depolama Teknolojileri A.Ş.ile  Sermayeye İştirak ve Pay Sahipleri Sözleşmesi imzalamıştır.  Sözleşme hükmü esasınca 6.000.000 USD fon 22.09.2023 Tarihinde Pomega şirketine aktarılmıştır.

Kapanış (sermaye artırım) işlemleri tescili gerçekleştirilecek ve kamuoyuna duyurulacaktır.

İlgili satış sürecinin, 21.08.2023 Tarihinde açıklanan İş Yatırım Menkul Değerler AŞ. ile imzalanan Pomega Hisselerinin %4 ile %9 arasındaki kısmının hisse satışı ile devri yada sermaye artışı yöntemi ile iştiraki sürecinde herhangi bir değişikliğe sebebiyet vermeyeceğini ayrıca kamuoyuna duyurmaktayız.

İşbu açıklamamızın İngilizce tercümesi mevcut olup bu açıklamanın Türkçe ve İngilizce versiyonları arasında herhangi bir çelişki olması durumunda, Türkçe versiyon esas kabul edilecektir.

Tüm Kontrolmatik hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/kontrolmatik-hisse-haberleri/

Flaş Ereğli hedef fiyatı için tıklayınız!

Flaş Kardemir hedef fiyatı için tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir