USD32,60
EURO34,79
GBP40,36
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
Petrol87,10
GR. ALTIN2.406,99
BTC66.076,47
ETH3.170,65

Şişecam 4 milyarlık dev yatırımı devreye aldı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) tarafından 21 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Otocam Üretimine Yönelik Hat Yatırımı hakkında açıklama yapıldı.

Şişecam 4 milyarlık dev yatırımı devreye aldı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Kırklareli Lüleburgaz’daki yaklaşık 4 Milyar TL yatırım bedelli 200 Bin ton/yıl üretim kapasiteli otomotiv camı üretimine yönelik hat yatırımının tamamlanarak, 21.09.2023 tarihinde devreye alındığı belirtilerek şu ifadeler kullanıldı;

13.09.2021 tarihli açıklamamız ile kamuoyuna duyurulmuş olan, Kırklareli Lüleburgaz’daki 200 Bin ton/yıl üretim kapasiteli otomotiv camı üretimine yönelik hat yatırımımız tamamlanarak, 21.09.2023 tarihinde devreye alınmıştır.

Türkiye için bir float hattı büyüklüğüne ulaşmış otomotiv camı ihtiyacının artarak devam etmesi ve küresel çapta artan rekabet sonucunda, otomotiv ham cam talebinin karşılanması ve operasyonel verimlilik artışı hedeflerine yönelik olarak yaklaşık 4 Milyar TL (190 Milyon ABD Doları) yatırım harcaması ile Lüleburgaz’da devreye alınan otocam üretimine yönelik hattımız, özel tasarımı ve yüksek kapasitesi ile Şişecam’ın vizyonunun ve teknolojik yetkinliklerinin simgesi niteliğindedir.

Standartların dışında genişliğe sahip hat enine ve 200 Bin ton/yıl kapasiteye sahip otocam üretimine yönelik hattımız ile üretimde yüksek oranda verimlilik sağlanabilecektir. Ayrıca, Şişecam’ın mevcut durumda otocam üretimi yapan float hatları, kapasiteleri ve verimlilikleri artırılarak tamamen mimari cam üretimine yönlendirilebilecektir.

Şişecam’ın 114 kişiye ek istihdam yaratacak otocam üretimine yönelik hat yatırıma ek olarak, global ölçekte en yüksek kapasiteye sahip 5 düz cam yatırımından biri olan Tarsus’taki TR9 float hattı yatırımı devam etmektedir. Bu yatırıma ilişkin gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.

İlgili basın bültenini ekte kamuoyunun bilgisine sunarız.

İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm Şişecam hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/sisecam-hisse-haberleri/

Leyla Alaton’dan Alarko’da dev hisse satışı haberi için aşağıdaki linke tıklayınız!

KOZAL hedef fiyat haberi için tıklayınız!

VESBE hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Petkim hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Şişecam hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir