USD32,60
EURO34,79
GBP40,36
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
Petrol87,10
GR. ALTIN2.406,99
BTC66.076,47
ETH3.170,65

Bien Seramik’ten dev borçlanma kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bien Yapı Ürünleri Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş. (BIENY) tarafından 22 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Borçlanma Aracı İhracına İlişkin Yönetim Kurulu Kararı hakkında açıklama yapıldı.

Bien Seramik'ten dev borçlanma kararı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirket Esas Sözleşmesinin 12. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden toplam 3.000.000.000.-TL tutarına kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine ve gerekli onayların alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmasına karar verildiği belirtildi.

Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyacını karşılayabilmek için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle krediye erişimin zor ve pahalı olduğu günümüzde şirketler, daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ucuza getirmeye çalışır. Bu tür uygulamalar şirketin nakit akışının devamlılığı adına önem arz eder.

Şirketimizin 22.09.2023 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden; 1. Şirket Esas Sözleşmesinin 12. maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden toplam 3.000.000.000.-TL tutarına kadar borçlanma aracı ihraç edilmesine ve gerekli onayların alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmasına, 2. 3.000.000.000.-TL tutarına kadar olacak şekilde şirketin ve ekonominin genel durumu ile yatırımcıların beklentisine uygun olarak, Türk Lirası cinsinden, yurt içinde, bir veya birden çok seferde, halka arz edilmeksizin, tahsisli ve/veya nitelikli yatırımcılara satış şeklinde erken itfa edilebilir borçlanma aracı ihraç edilmesine, 3. İhraç olunacak borçlanma araçlarının piyasa koşullarına göre iskontolu ve/veya kuponlu, kuponlu tahvillerin sabit veya değişken kuponlu olarak ihraç edilmesine, 4. İhraç edilecek borçlanma aracı ihraçlarının gerçekleştirilmesi, bu ihraçlara ilişkin tutar, vade, faiz ve satış şekli dahil tüm koşulların belirlenmesi, dağıtım esasları ve tahsisatların belirlenmesi, satışların tamamlanması ve Borsa İstanbul A.Ş’de işlem görmesi de dahil olmak üzere, Grup Krediler Bölümü Müdürü Sevcan Uzun Yıldız’a, Finans Müdürü Murat Koca’ya ve Muhasebe Şefi Hayrettin Büyükizgi’ye yetki verilmesine, 5. Ayrıca, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu, İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş. ve Kamuyu Aydınlatma Platformu da dahil olmak ve bununla sınırlı olmamak üzere her türlü resmi kurum ve kuruluşlara yapılacak olan başvurular ve diğer tüm merciler nezdinde gerekli başvuruların yapılması ve her türlü iş ve işlemlerin ifası hususunda gerekli bütün işlemlerin yerine getirilmesini teminen de Grup Krediler Bölümü Müdürü Sevcan Uzun Yıldız’a, Finans Müdürü Murat Koca’ya ve Muhasebe Şefi Hayrettin Büyükizgi’ye yetki verilmesine,oy birliği ile karar verilmiştir. Saygılarımızla

Tüm BIENY hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/bieny-hisse-haberleri/

Diğer önemli haberler

Flaş Ereğli hedef fiyatı için tıklayınız!

Flaş Kardemir hedef fiyatı için tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir