USD28,88
EURO31,46
GBP36,76
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol81,28
GR. ALTIN1.920,50
BTC38.782,11
ETH2.093,02

Ziraat borsa para yatırma limiti

featured

Borsa İstanbul son yıllarda yatırımcılarına en çok reel getiri sağlayan yatırım aracı oldu. Borsa İstanbul’un yükselen performansı tasarruf sahiplerinin yatırımlarını borsada değerlendirmesini sağladı. Borsada işlem yapan yatırımcıların en çok kullandığı kurumlardan biri hiç şüphesiz Ziraat Bankası, Ziraat Yatırım ve Ziraat Borsa (ZBorsa) oluyor. Peki Ziraat borsa para yatırma limiti nedir? Zborsa’ya en az ne kadar para gönderilir? Bu yazımızda bu sorulara cevap arayacağız…

Ziraat borsa para yatırma limiti MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

Ziraat Borsa ZBorsa para yatırma limiti

Normal şartlarda banka ve aracı kurumlarda borsa hesabına para yatırma limiti söz konusu değildir. Bir çok banka ve aracı kurumda yatırımcılar hesaplarına istedikleri kadar para transferi yapabilirler ancak bazen kurumlar bu tür kararlar alabilmektedir. Son günlerde Ziraat borsa üzerinden işlem yapan bazı yatırımcılar, “Zborsa’ya 10.000 lira altı para göndermezsiniz” veya “Zborsa’ya 2.000 lira altı para göndermezsiniz” uyarısı aldıklarını belirtmektedir.

Ziraat borsa para yatırma limiti nedir?

ZBorsa’ya para göndermek için alt limit uyarısı alan yatırımcılar öncelikle bu durumu banka ve kurum üzerinden teyit etme yoluna gidebilir. Söz konusu uygulama banka için daha önce geçerli değildi ve yatırımcılar istedikleri kadar para gönderebiliyordu. Eğer yatırımcılar bankanın bu uygulamaya geçtiğini teyit eder ve hesabına 2.000-10.000 TL gönderecek durumda değiller ise, başka banka ve aracı kurumlar üzerinden hesap açma ya da başka kurumlarda var olan hesaplarını kullanma yoluna gidebilirler. Borsa İstanbul’da işlem yapabileceğiniz onlarca güvenilir banka ve aracı kurum bulunmaktadır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Ziraat borsa para yatırma limiti MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa
Ziraat borsa para yatırma limiti MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa
Ziraat borsa para yatırma limiti MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

2023 bedelsiz verecek hisseler ve tarihleri

2023 temettü verecek hisseler ve tarihleri

2023 halka arz olacak şirkerler

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir