USD32,35
EURO34,46
GBP40,32
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
Petrol90,59
GR. ALTIN2.461,96
BTC68.329,12
ETH3.390,54

Ofis Yem hisse satamıyorum! OFSYM hisse satılmıyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son dönemlerin ses getiren halka arzlarından Ofis Yem Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (OFSYM)  hisselerinde yatırımcılar uzun süren tavan serisi ve sert yükselişlerin ardından taban fiyatla karşı karşıya kaldı. Peki Ofis Yem hisse neden satılmıyor? OFSYM Verdiğim emir neden gerçekleşmiyor? İşte cevaplar…

Ofis Yem hisse satamıyorum! OFSYM hisse satılmıyor! HABERLER, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Ofis Yem (OFSYM) emir gerçekleşmiyor

Halka arz sonrası tavan serisi yaparak sert yükselişler yaşayan hisse 7 Eylül günü taban fiyattan işlem görmeye başladı. 8 Eylül günü de panik satış emirlerinin etkisiyle hisse taban fiyattan işlem görüyor. Hissesini satmak isteyen yatırımcılar ise tabandaki hisseyi neden satamadıklarını merak ediyor.

Ofis Yem hisse nasıl satarım? Nasıl satabilirim?

Taban olan bir hissede satıcılar güçlü, alıcılar ise çok zayıf demektir. Taban olan bir hisseyi satabilmek için tabanda satış bekleyen lotların bir alıcı tarafından alınması ya da satış emirlerinin silinmesi gerekir. Aksi halde yazılacak emir tabanda bekleyen satışların arkasında sıraya gireceği için satış emri gerçekleşmez. Ofis Yem’de 8 Eylül saat 11.45 itibarıyla tabanda bekleyen lot sayısı 2,9 milyon lot civarında. Tabandan verilen satış emrinin gerçekleşmesi için öncelikle bu 2,9 milyon lot hisseye alıcı gelmesi gerekiyor.

Ofis Yem neden düşüyor? OFSYM Hisse neden taban oldu?

Yatırımcıları Ofis Yem hissesinin neden taban olduğunu merak ediyor. Ofis Yem hisseleri halka arz sonrası yaklaşık %315 yükseliş yaşamıştı. Bu oran diğer bazı halka arzlara kıyasla düşük gibi görünse de borsa için oldukça ciddi bir rakamdır. Söz konusu duruma, Halka arz sonrası yükseliş yaşayan hissede yatırımcıların kar satışı yapmak istemesi ve sonrasında bunun panik satışlara dönmesinin yol açabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca hisse üzerinde Borsa İstanbul’un devreye aldığı tedbir kararlarının da baskı oluşturmuş olabileceği değerlendiriliyor.

Bunun dışında, halka arz olan hisseler bazen birlikte hareket etme eğilimi içinde olabiliyor. Örneğin İzdemir Enerji ve Tatlıpınar Enerji hisselerinde yaşanan satış, Ofis Yem hisselerine de olumsuz etki ve algı yapabiliyor.

Ofis Yem hisse aldım ama satamıyorum

Ofis Yem hisseleri için Borsa İstanbul 6 Eylül günü 1 ay süre ile brüt takas tedbiri alındığını açıkladı. Brüt takas uygulanan hisselerde aynı gün alınan hisse senetleri, aynı gün içinde satılamıyor.

Tüm Enerya Enerji hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/enerya-enerji-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir