USD27,11
EURO28,93
GBP33,39
EURO/USD1,07
BIST8.000,46
Petrol93,56
GR. ALTIN1.674,16
BTC26.651,13
ETH1.588,67

İzdemir Enerji hisse satamıyorum! IZENR hisse satılmıyor!

featured

Son dönemlerin ses getiren halka arzlarından biri olan İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (IZENR) hisselerinde yatırımcılar uzun süren tavan serisi ve sert yükselişlerin ardından taban fiyatla karşı karşıya kaldı. Peki İzdemir Enerji hisse neden satılmıyor? IZENR Verdiğim emir neden gerçekleşmiyor? İşte cevaplar…

İzdemir Enerji hisse satamıyorum! IZENR hisse satılmıyor! HABERLER, Piyasa Haberleri Rota Borsa

İzdemir Enerji (IZENR) emir gerçekleşmiyor

Halka arz sonrası tavan serisi yaparak sert yükselişler yaşayan hisse 7 Eylül günü taban fiyattan işlem görmeye başladı. Hissesini satmak isteyen yatırımcılar ise tabandaki hisseyi neden satamadıklarını merak ediyor.

Taban olan bir hissede satıcılar güçlü, alıcılar ise çok zayıf demektir. Taban olan bir hisseyi satabilmek için tabanda satış bekleyen lotların bir alıcı tarafından alınması ya da satış emirlerinin silinmesi gerekir. Aksi halde yazılacak emir tabanda bekleyen satışların arkasında sıraya gireceği için satış emri gerçekleşmez. İzdemir Enerji’de 7 Eylül saat 11.00 itibarıyla tabanda bekleyen lot sayısı 3,5 milyon lot civarında. Tabandan verilen satış emrinin gerçekleşmesi için öncelikle bu 3,5 milyon lot hisseye alıcı gelmesi gerekiyor.

İzdemir Enerji hisse aldım ama satamıyorum

İzdemir enerji hisseleri için Borsa İstanbul 6 Eylül günü 1 ay süre ile brüt takas tedbiri alındığını açıkladı. Brüt takas uygulanan hisselerde aynı gün alınan hisse senetleri, aynı gün içinde satılamıyor.

İzdemir enerji neden düşüyor? IZENR Hisse neden taban oldu?

Yatırımcıları İzdemir hissesinin neden taban olduğunu merak ediyor. İzdemir Enerji hisseleri halka arz sonrası yaklaşık %280 yükseliş yaşamıştı. Bu oran diğer bazı halka arzlara kıyasla düşük gibi görünse de borsa için oldukça ciddi bir rakamdır. Söz konusu duruma, Halka arz sonrası yükseliş yaşayan hissede yatırımcıların kar satışı yapmak istemesi ve sonrasında bunun panik satışlara dönmesinin yol açabileceği tahmin ediliyor. Ayrıca hisse üzerinde Borsa İstanbul’un devreye aldığı tedbir kararlarının da baskı oluşturmuş olabileceği değerlendiriliyor.

Tüm İzdemir Enerji hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/izdemir-enerji-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir