USD28,90
EURO31,44
GBP36,74
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,22
GR. ALTIN1.920,74
BTC38.731,74
ETH2.089,35

Vestel grubunda üst düzey yönetici değişimleri!

featured

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (VESTL) tarafından 15 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde üst yönetim değişikliğine ilişkin açıklama yapıldı.

Vestel grubunda yeni CEO değişikliği kararı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürü Sayın Murat Sarpel 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla emeklilik nedeniyle görevinden ayrılacak olup yerine halen Vestel Elektronik Planlama ve Lojistik Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdüren Sayın Ender Yüksel atanacaktır. ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Sn. Yüksel, 1995-2014 yılları arasında Vestel Elektronik bünyesinde Ar-Ge ve Satınalma organizasyonlarında Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında bulunmuştur ve 2014 yılından bu yana Vestel Elektronik Planlama ve Lojistik bünyesindeki görevine devam etmektedir. 

Halihazırda Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ Genel Müdürlüğü çatısı altında yürütülmekte olan “Otomotiv Elektroniği, Elektrikli Araç Şarj İstasyonları, Batarya Paketleme ve Enerji Depolama” gibi yeni iş kollarının, Şirketin uzun vadeli büyüme hedefleri ve stratejileri doğrultusunda, ayrı bir bakış açısı ve odaklanma sağlamak amacıyla, yeni bir genel müdürlük çatısı altında yürütülmesine karar verilmiştir. Bu amaçla Şirket bünyesinde “Vestel Mobilite Elektroniği Genel Müdürlüğü” oluşturulmuş olup, genel müdürlük görevine halen TV, Dijital Ekran Çözümleri, Set Üstü Kutu ve Telekomdan Sorumlu ARGE Genel Müdür Yardımcısı görevini sürdüren Sayın Hakan Kutlu atanacaktır. Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden lisans, ODTÜ İşletme ve Sunderland Üniversitesi Kalite Yönetimi Bölümleri’nden yüksek lisans derecelerine sahip olan Sn. Kutlu, 2000-2019 yılları arasında Vestel Dış Ticaret’te  Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında bulunmuştur ve 2020 yılından bu yana Vestel Elektronik Ar-Ge bünyesindeki görevine devam etmektedir.

Vestel Ticaret AŞ Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Sayın Ali Tarkan Tekcan 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla emeklilik nedeniyle görevinden ayrılacak olup, yerine halen Vestel Beyaz Eşya Sanayi ve Ticaret AŞ’de Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Sayın Özgür Yılmaz atanacaktır. ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olan Sn. Yılmaz, 2002-2019 yılları arasında Vestel Beyaz Eşya Çamaşır Makinesi Fabrikası’nda Mühendis, Yönetici, Müdür ve Genel Müdür Yardımcısı pozisyonlarında görev yapmıştır ve 2020 yılından bu yana Vestel Beyaz Eşya’da Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmektedir.

İşbu açıklamamızın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm Vestel hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız

https://rotaborsa.com/etiket/vestel-hisse-haberleri/

ASELSAN yeni sözleşme haberi için tıklayınız!

THY hedef fiyat haberi için tıklayınız!

SPK’nın onay verdiği 3 bedelsiz için aşağıdaki haberimize tıklayınız!

SASA dev devlet yardımı haberi için tıklayınız!

14 Eylül günü yeni iş ilişkisi açıklayan şirketler haberi için aşağıdaki habere tıklayınız!

Şişecam hedef fiyatlar haberi için tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir