USD32,69
EURO34,90
GBP41,41
EURO/USD1,07
BIST10.420,46
Petrol83,06
GR. ALTIN2.450,54
BTC66.791,49
ETH3.482,46

Tarkim (TARKM) hisse yorum ve incelemesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TARKM) halka arzına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 31 Ağustos 2023 tarihinde onay verildi. Halka arz fiyatı 107,5 TL olan hisse, 12 Eylül 2023 tarihinden Borsa İstanbul’da işlemlere başladı.

İşlemlere başladığı 9 günün ardından tavan fiyatla seriye devam eden hissede 22 Eylül günü 253,20 tavan fiyattan kapanış gerçekleşti. Tavanda bekleyen lot sayısı ise 3,24 milyon lot oldu.

Tarkim (TARKM) hisse yorum ve incelemesi HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Tarkim (TARKM) hisse yorum

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TARKM) hissesinde 21 Eylül günü 175.050, 22 Eylül günü saat 13.10 itibariyle 210.000 lot işlem hacmi gerçekleşti. Tavanda bekleyen lot sayısının 3,24 milyon olduğunu düşünecek olursak günlük işlem hacminin zayıf olması, ilerleyen günlerde tavan serisinin devam edebileceği ihtimalini gündeme getirse de bu kesin bir durum değildir. Özellikle kurumsal yatırımcıların hareket tarzı hissede tavan serisinin devam edip etmeyeceğinde belirleyici olacaktır.

Tarkim (TARKM) hisse grafik

Hissenin halka arz edildikten sonraki fiyat seyrini ve işlem hacmini grafikten görebilirsiniz.

22 Eylül günü kapanışı itibariyle;

Tarkim (TARKM) hisse yorum ve incelemesi HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

22 Eylül günü kapanışı itibariyle hisse derinliği;

Tarkim (TARKM) hisse yorum ve incelemesi HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

22 Eylül günü kapanışı itibariyle hisse aracı kurum dağılımı;

Tarkim (TARKM) hisse yorum ve incelemesi HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Kaynak: Matriks

Çarpan AdıÇarpan Değeri
FK28,7
PD/DD
Piyasa Değeri5,317 milyar TL
Öz sermaye
Sermaye21.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı%23,80

Tarkim (TARKM) hisse alınır mı?

Tarkim halka arz sonrası hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Tarkim (TARKM) hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 9 gün olduğundan şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir