USD32,60
EURO34,79
GBP40,36
EURO/USD1,07
BIST9.645,02
Petrol87,10
GR. ALTIN2.406,99
BTC66.076,47
ETH3.170,65

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorumları!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi AŞ (GIPTA) halka arzına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 31 Ağustos 2023 tarihinde onay verildi. Halka arz fiyatı 20,90 TL olan hisse, 14 Eylül 2023 tarihinden Borsa İstanbul’da işlemlere başladı.

İşlemlere başladığı 6. günün sonunda tavan serisi sona eren hissede 22 Eylül günü 33,24 taban fiyattan kapanış gerçekleştirdi.

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorumları! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorum

Gıpta Ofis Kırtasiye ve Promosyon Ürünleri İmalat Sanayi AŞ (GIPTA) hissesinde 21 Eylül günü tavan bozdu ve 1,36 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti. 22 Eylül günü satış baskısıyla işlemlere başlayan hisse 2,12 milyar TL işlem hacmi gerçekleşti ve hisse taban oldu. Tabanda bekleyen lot sayısı ise 1.12 milyon lot oldu. Hissenin kısa vade hacimli ve dalgalı hareket etmesi nedeniyle gün sonunda işlem hacminin çok daha yükselmesi mümkün olacaktır. Özellikle kurumsal yatırımcıların hareket tarzı belirleyici olacaktır.

Halka arz hisselerinde domino etkisi dediğimiz etki oldukça ön plandadır. Geçtiğimiz hafta diğer halka arz hisselerinde başlayan sert düşüş ve panik satışlar, yatırımcıları daha garanti ve kesin kazanç beklentisi ile hisseyi satmaya itebilmektedir. Hissedeki satış baskısının bir sebebi de halka arzların genel gidişatı ile ilgili bir durum olabilmektedir.

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse grafik

Hissenin halka arz edildikten sonraki fiyat seyrini ve işlem hacmini grafikten görebilirsiniz.

22 Eylül günü kapanışı itibariyle;

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorumları! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

22 Eylül günü kapanışı itibariyle;

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorumları! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

22 Eylül günü kapanışı itibariyle hisse aracı kurum dağılımı;

Gıpta Ofis (GIPTA) hisse yorumları! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Kaynak: Matriks

Çarpan AdıÇarpan Değeri
FK31,57
PD/DD
Piyasa Değeri4,519 milyar TL
Öz sermaye
Sermaye132.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı%30,29

Gıpta Ofis hisse alınır mı?

Gıpta Ofis halka arz sonrası hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Gıpta Ofis hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 7 gün olduğundan şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Zorlu Enerji hisse yorumları için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir