USD32,35
EURO34,45
GBP40,34
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
Petrol90,99
GR. ALTIN2.486,29
BTC68.883,52
ETH3.422,56

Şişecam’dan 20 milyarlık dev borçlanma açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. (SISE) tarafından 22 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde borçlanma aracı ihracı hakkında açıklama yapıldı.

Şişecam 4 milyarlık dev yatırımı devreye aldı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirket tarafından toplamda 20.000.000.000.-TL’ye (Yirmi Milyar Türk Lirası) kadar yurtiçinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satış ve tahsisli satış yöntemleriyle borçlanma aracı ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvurusunun onaylandığı belirtildi.

Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyacını karşılayabilmek için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle krediye erişimin zor ve pahalı olduğu günümüzde şirketler, daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ucuza getirmeye çalışır. Bu tür uygulamalar şirketin nakit akışının devamlılığı adına önem arz eder.

Bank of America’nın geçtiğimiz hafta aldığı hisseler için aşağıdaki habere tıklayınız!

Sermaye piyasası mevzuatı çerçevesinde, Şirketimiz tarafından toplamda 20.000.000.000.-TL’ye (Yirmi Milyar Türk Lirası) kadar yurtiçinde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satış ve tahsisli satış yöntemleriyle borçlanma aracı ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’nun 20.09.2023 tarih ve 55/1187 sayılı kararı ile onaylanmış olup, söz konusu ihraca ilişkin onaylanan İhraç Belgesi ve Borçlanma Aracı İhracı Başvuru Formu’na ekte yer verilmiştir. İşbu açıklamamız ile açıklamamızın İngilizce çevirisi arasında herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Tüm Şişecam hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/sisecam-hisse-haberleri/

22 Eylül günü Borsada Bank of America’nın alış yaptığı hisseler

22 Eylül günü Borsada Bank of America’nın satış yaptığı hisseler

Flaş Ereğli hedef fiyatı için tıklayınız!

Flaş Kardemir hedef fiyatı için tıklayınız!

VESBE hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Petkim hedef fiyat haberi için tıklayınız!

Rota Borsa sosyal medya hesaplarını takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayınız!

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir