USD28,90
EURO31,46
GBP36,78
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,56
GR. ALTIN1.924,33
BTC38.802,44
ETH2.104,38

Meditera’dan ihale açıklaması

featured

Meditera Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MEDTR) tarafından tarafından 21 Eylüll 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yapılan İhale hakkında açıklama yapıldı.

Meditera'dan ihale açıklaması HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Bu açıklamada bahsi geçen ve Ortak Girişim uhdesinde kalan 496.028.372,41 TL’ lik ihale konusuna ilişkin olarak Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından daha önce 31/08/2023 tarihli karar ile SPK’nın II-15.1 Özel Durumlar Tebliği’nin 6.maddesi kapsamında içsel bilginin açıklamasının ertelenmesi kararı verilmiştir.

Söz konusu erteleme kararı;

– Şirketimizin ihaleye teklif vermesi durumunun kamuoyu tarafından bilinmesinin rekabet şartları vb. hususlarda “meşru çıkarlarımızın zarar görmesine” neden olabileceği,

– Bu aşamada yapılacak bir özel durum açıklamasının Şirketimizin ve dolayısıyla ortaklarımızın çıkarlarına halel getirebileceği,

– Ertelemenin yatırımcıların yanıltılması riski oluşturmadığı,

– Erteleme süresince bu bilginin gizliliğinin korunması için konunun şirket içerisinde sadece ilgili ve halihazırda içsel bilgi erişim listesinde bulunan kişilerle paylaşılacağı ve söz konusu kişilerin gizliliğe riayet konusunda özel olarak uyarıldığı, 

SPK Tebliğleri çerçevesinde alınmış olup erteleme sebepleri ortadan kalkar kalkmaz işbu açıklama yapılmaktadır.

Şirketimiz, Disera ve Lab-Tek tarafından oluşturulan Ortak Girişim, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 27 Aylık Taşımalı Sistem ile Halk Sağlığı Laboratuvarı Tetkik Hizmeti ihalesini en avantajlı teklifi vererek kazanmıştır. Ortak Girişim, ihale şartnamesi uyarınca, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Ekim 2023 döneminden itibaren 27 aylık dönemde Taşımalı Sistem ile Halk Sağlığı Laboratuvarı Tetkik Hizmetini gerçekleştirecektir. Şirketimizin Ortak Girişim ‘deki payı 51% oranındadır.
 Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

Tüm MEDTR hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/medtr-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir