USD28,89
EURO31,48
GBP36,76
EURO/USD1,09
BIST8.026,27
Petrol79,40
GR. ALTIN1.926,21
BTC38.702,30
ETH2.089,68

Kuzu Grup GYO (KZGYO) hisse yorumu

featured

Kuzugrup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (KZGYO) halka arzına Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 16 Ağustos 2023 tarihinde onay verdi. 29 Ağustos 2023 tarihinden itibaren işlemlere başlayan şirketin halka arz fiyatı 20,76 TL oldu. Kuzu Grup şirketi, halka arz edildiği günden itibaren arka arkaya tavan kapanışlar yaparak 8 Eylül 2023 gününü 44,38 TL fiyattan kapattı.

8 Eylül günü kapanışında tavanda bekleyen lot sayısı 46,5 milyon oldu. Hissede, halka arz edildikten sonra 11 Eylül tarihine kadar tavan bozulmamıştı. 11 Eylül günü endekse gelen satışlar ve diğer halka arz hisselerindeki sert satışların da etkisiyle tavan bozuldu. Hissede işlem hacmi 6,3 milyar TL oldu.

12 Eylül gününe sert satışla başlayan hissede sabah erken saatlerde taban fiyattan işlemler gerçekleşti. Seans içinde her ne kadar taban bozulsa da saat 16.00’dan itibaren taban kilitleyen hisse günü %10 düşüşle 43,92 seviyesinden kapattı. Tabanda bekleyen lot sayısı ise 1,99 milyon lot oldu.

Kuzu Grup GYO (KZGYO) hisse yorumu HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Kuzu Grup GYO (KZGYO) hisse yorum

Kuzu Grup hisseleri arz edildiği tarihten bu yana her gün tavan fiyattan işlem görmeye devam etti. Hissenin borsada 9. işlem gününe kadar tavan bozmadan yükseliş süreci devam etmişti.

Hissenin halka arz edildikten sonraki fiyat seyrini ve işlem hacmini grafikten görebilirsiniz.

Kuzu Grup GYO (KZGYO) hisse yorumu HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

29 Ağustos tarihinde Kuzu Grup GYO’nun dahil olacağı endeksler açıklandı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kuzu Grup hisseleri için Borsa İstanbul 7 Eylül tarihinde bir tedbir kararı aldı. İlgili haberi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.

Kuzu Grup (KZGYO) hisse alınır mı?

Kuzu Grup GYO halka arz sonrası %135 yükseliş yaşadı. Bu oran, son dönemde halka arz edilen hisselerin performansına paralel olarak fiyat sürecinin ilerlediğini gösteriyor. Hissenin yükselişine devam edip etmeyeceği, yatırımcı ilgisi ve şirketin haber akışına göre şekillenecektir. Bu durumda yatırımcılar hisseyi alma kararı verirken mutlaka bu faktörleri dikkate almalıdır. Olası kazanç ihtimalinin yanında, olası kayıp ihtimalinin de göz önünde bulundurularak risk yönetimi yapılması faydalı olacaktır.

Küçük yatırımcılar halka arzlarda tavan bozulurken 2 farklı yöntem izlerler. Bir kısmı tavan bozulduğunda bunu satış fırsatı olarak algılayıp hisselerini satar, bir kısmı ise alım fırsatı olarak görerek ekleme yaparlar. Bu 2 davranıştan hangisinin doğru olduğunun bir matematiği yoktur. İlk yolu tercih edenler risk almayı sevmeyen ve kazandığı ile yetinen yatırımcılar olarak adlandırılabilir. İkinci yolu seçenler ise çok daha fazla kazanç için risk alan gruptur. Burada önemli olan, yatırımcıların risk algısı ve risk toleransları olacaktır.

Kuzu Grup (KZGYO) hisse analiz

Şirket borsada işlem görmeye başlayalı henüz 10 gün olduğundan ve her gün tavan kapanışlar yaptığından, şirket grafiği üzerinde bir teknik analiz yapmak mümkün değildir. Zaman içinde grafik oturduğunda teknik analiz çalışmaları yapılacaktır.

Güncel Kuzu Grup yazımız için aşağıdaki linke tıklayınız

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir