USD31,14
EURO33,85
GBP39,58
EURO/USD1,09
BIST9.296,73
Petrol81,83
GR. ALTIN2.036,59
BTC55.895,95
ETH3.217,65

Ford Otomotiv’in (FROTO) Burdur projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 13 Şubat 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. (FROTO) tarafından Burdur’da yapılması planlanan GES projesi hakkında açıklama yapıldı.

Ford Otomotiv'in (FROTO) Burdur projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Ford tarafından Burdur’da yapılması planlanan GES projesi ÇED dosyasının görüşe açıldığı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

BURDUR İli MERKEZ, ilcesinde FORD OTOMOTİV SANAYİ ANONİM ŞİRKETİtarafından yapılması planlanan GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİ (22 MWe/31MWm ve 19,79 HEKTAR) projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, İnceleme ve Değerlendirme Komisyonu (İDK) tarafından incelenerek son şekli verilmiş olup, söz konusu rapor halkın görüş ve önerilerini almak üzere ÇED Yönetmeliği’nin 14.Maddesi (1) no’lu bendi kapsamında Bakanlıkta ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’nde on (10) takvim günü görüşe açılmıştır. Bakanlığa/Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü’ne iletilen görüşler projeyle ilgili karar alma sürecinde dikkate alınacaktır. Görüş ve öneriler için bu süreç içerisinde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na veya BURDUR Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine müracaat edilebilir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram kanalını takip etmek için tıklayınız.

Kaynak: Foreks Haber

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir