USD31,12
EURO33,81
GBP39,48
EURO/USD1,08
BIST9.334,13
Petrol81,81
GR. ALTIN2.035,58
BTC56.257,12
ETH3.228,33

Zorlu Enerji’nin (ZOREN) Nazilli projesi için ÇED süreci açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 13 Şubat 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal’in Nazilli Diracık JES projesi hakkında açıklama yapıldı.

Zorlu Enerji'nin (ZOREN) depolamalı RES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Zorlu Holding ve Zorlu Enerji iştiraki Zorlu Jeotermal’in Nazilli Diracık JES projesi ÇED sürecinin başladığı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

AYDIN il BOZDOGAN, ilce Alamut Mahallesi, Boykesiği ve Bozburun Mevkii, 148 Ada 14-15-16 Nolu Parseller ve 149 Ada 4-5 Nolu Parseller mevkiinde ZORLU JEOTERMAL ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİMİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan NAZİLLİ DİRACIK (50 MWm/50 MWe) JES projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler AYDIN Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Kaynak: Foreks Haber

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir