USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.973,09
ETH3.186,27

Erdemir Ereğli Demir Çelik (EREGL) dev yabancı bankaları yetkilendirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (EREGL) tarafından 10 Temmuz 2024 tarihinde yurt dışında yerleşik kişilere satılmak üzere borçlanma aracı ihraç edilmesine ilişkin gelişmeler hakkında açıklama yapıldı.

Ereğli Demir Çelik'in (EREGL) Erdemir-6 GES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şirketin tahvil niteliğinde ihraç edilmesi planlanan borçlanma araçlarının, yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda, Merrill Lynch International, Citigroup Global Markets Limited, BNP Paribas, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A., Société Générale ve Emirates NBD Bank PJSC yetkilendirildiği, bu kapsamda, şirket yöneticilerinin katılımı ile yurt dışında, 11 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bir dizi yatırımcı toplantısı düzenlenmesi planlandığı belirtildi.

Şirketimizin tahvil niteliğinde ihraç edilmesi planlanan borçlanma araçlarının, “Rule 144A” ve/veya “Regulation S” formatında yurt dışında nitelikli yatırımcılara satışı konusunda, Merrill Lynch International, Citigroup Global Markets Limited, BNP Paribas, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, S.A., Société Générale ve Emirates NBD Bank PJSC yetkilendirilmiştir. Bu kapsamda, Şirketimiz yöneticilerinin katılımı ile yurt dışında, 11 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bir dizi yatırımcı toplantısı düzenlenmesi planlanmaktadır. Tahvil ihracına ilişkin nihai karar, ihraç tutarı ve koşulları, söz konusu toplantıları takiben piyasalardaki gelişmelere göre belirlenecek olup, piyasa şartları uygun olduğu takdirde Fitch Ratings tarafından “B+” ve Moody’s tarafından “B3” notlarıyla derecelendirilmesi beklenen Eurobond ihracı planlanmaktadır. Satış işlemi Sermaye Piyasası Kurulu’ndan tertip ihraç belgesi alınmasından sonra gerçekleştirilecektir.

Erdemir Ereğli Demir Çelik (EREGL) dev yabancı bankaları yetkilendirdi! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir