USD33,04
EURO35,99
GBP42,99
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol85,27
GR. ALTIN2.559,84
BTC59.973,09
ETH3.186,27

İsdemir’in (ISDMR) Kütahya GES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 10 Temmuz 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada İskenderun Demir ve Çelik A.Ş. (ISDMR) tarafından yapılması planlanan Kütahya GES projesi hakkında açıklama yapıldı.

İsdemir'in (ISDMR) Kütahya GES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada İskenderun Demir ve Çelik tarafından yapılması planlanan Kütahya GES projesine ilişkin ÇED sürecinin başladığı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“KÜTAHYA il ÇAVDARHİSAR , ilce Demiroluk köyü (148 ADA 8 NOLU PARSEL İLE 206 ADA 51 NOLU PARSEL) mevkiinde İSKENDERUN DEMİR VE ÇELİK A.Ş. tarafından yapılması planlanan İSDEMİR KÜTAHYA GES (Kurulu Güç:36,011 MWm/25MWe/36,011 MWp, Alan:41,42 ha) projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Başvuru Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 8. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve başvurunun ÇED Genel Formatına uygun hazırlandığı anlaşılmış olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlatılmıştır. Çevresel Etki Değerlendirmesi süreci tamamlanana kadar, süreç ile ilgili her türlü bilgiler ve projeye ilişkin görüş, soru ve öneriler KÜTAHYA Valiliğine (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) veya Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına gönderilebilir. “

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Kaynak: Foreks Haber

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir