USD31,15
EURO33,84
GBP39,58
EURO/USD1,09
BIST9.179,48
Petrol82,31
GR. ALTIN2.035,69
BTC56.876,01
ETH3.245,70

Enerya Enerji temettü politikasını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Enerya Enerji A.Ş. (ENERY) tarafından 7 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Kar Dağıtım Politikası Hakkında açıklama yapıldı.

Enerya Enerji halka arz gelirinin kullanım yerlerini açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Buna göre şirket, İlke olarak, ilgili düzenlemeler ve finansal imkânlar elverdiği sürece, piyasa beklentileri, uzun vadeli strateji, Şirket, iştirak ve bağlı ortaklıklarının sermaye gereksinimleri, yatırım ve finansman politikaları, kârlılık ve nakit durumu dikkate alınarak kâr dağıtımına karar verecek.

Kâr payı, nakit veya kârın sermayeye eklenmesi suretiyle bedelsiz olarak ortaklara dağıtılabileceği gibi, belli oranda nakit belli oranda bedelsiz pay olarak da dağıtılabilecek.

Kâr payı, dağıtım tarihi itibarıyla mevcut payların tümüne, bunların ihraç ve iktisap tarihleri dikkate
alınmaksızın payları oranında eşit olarak dağıtılır. Şirketin kâr payı imtiyazına sahip payı
bulunmuyor.

Yönetim Kurulu, Genel Kurul tarafından yetkilendirilmiş olmak ve sermaye piyasası mevzuatına uymak kaydı ile kâr payı avansı dağıtabilecek.

Kâr dağıtımının Genel Kurul toplantısını takiben en geç bir ay içinde yapılması şirket tarafından amaçlanmakta olup, kâr dağıtım tarihine Genel Kurul karar verecek. Genel Kurul veya yetki verilmesi halinde Yönetim Kurulu, sermaye piyasası mevzuatına uygun olarak kâr payının taksitli dağıtımına karar verebilir.

Raporun tamamı;

Enerya Enerji temettü politikasını açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa
Enerya Enerji temettü politikasını açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Tüm Enerya Enerji hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/enerya-enerji-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir