USD32,35
EURO34,46
GBP40,32
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
Petrol90,59
GR. ALTIN2.461,96
BTC68.329,12
ETH3.390,54

CW Enerji temettü kararını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (CWENE) tarafından 7 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında açıklama yapıldı.

CW Enerji yeni şirket kurma kararı aldı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

CW Enerji temettü 2023

Açıklamada Şirketin yatırım döneminde olması ve sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi ve Şirketin uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak, 2022 hesap dönemine ait dağıtılabilir kârın dağıtılmayarak, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl kârları hesabına aktarılmasına karar verildiği belirtildi.

Şirketimiz Yönetim Kurulu şirket merkezinde toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

Olağan Genel Kurula sunulacak Yönetim Kurulu teklifi aşağıdaki şekilde karar altına alınmıştır. Şirketimizin 2022 yılı faaliyetlerinin, Vergi Usul Kanunu (VUK) hükümlerine göre düzenlenmiş mali tablolara göre 685.863.127 TL (AltıyüzseksenbeşmilyonsekizyüzaltmışüçbinyüzyirmiyediTürkLirası) ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) II-14.1 no.lu tebliğ hükümlerine göre düzenlenmiş konsolide mali tablolara göre ise 904.211.972 TL (DokuzyüzdörtmilyonikiyüzonbirbindokuzyüzyetmişikiTürkLirası) dönem karı ile sonuçlanmıştır.

Şirketimiz Kâr Dağıtım Politikasında öngörülen koşulların değerlendirilmesi suretiyle; Şirketimizin yatırım döneminde olması ve sağlıklı nakit akışının devam ettirilmesi ve Şirketimizin uzun vadeli menfaatleri dikkate alınarak, 2022 hesap dönemine ait dağıtılabilir kârın dağıtılmayarak, genel kanuni yedek akçe ayrıldıktan sonra kalan tutarın geçmiş yıl kârları hesabına aktarılmasına ve kar dağıtım tablosunun ekteki şekilde kabul edilerek 29/09/2023 tarihli Şirketimiz Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin onayına sunulmasına Oybirliği ile karar verilmiştir.

Tüm CWENE hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/cw-enerji-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir