-->
USD32,11
EURO34,88
GBP41,28
EURO/USD1,09
BIST10.656,96
Petrol82,85
GR. ALTIN2.426,42
BTC69.411,22
ETH3.884,07

Citigroup, borsalar için tavsiye ve beklentilerini değiştirdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Citigroup hisse senedi stratejistleri küresel hisse senedi piyasaları için tavsiye ve beklentilerini revize etti.

Foreks haber tarafından hazırlanan habere göre Stratejistler, bankacılık sektöründe yaşanan kargaşanın resesyon riskini artırmasına bağlı olarak küresel karların bu yıl yüzde 5 daralmasının büyük olasılık olduğunu belirtti.

Citi stratejistleri hazırladıkları raporda, “Bankacılık sektöründe gerilim bize parasal sıkılaştırmanın sonuçlarını hatırlattı. Yatırımcıların dikkatlerinin zaman geçtikçe yüksek faiz riskinden resesyon riskine kayacağını düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Yatırımcılar, teknoloji sektörü hisseleri için tavsiyelerini “ağırlığını artır”a çıkarırken, ABD hisse senetlerinin Avrupalı benzerlerinin üzerinde performans göstereceklerini öngörerek bu hisseler içi de tavsiyelerini “ağırlığını artır” olarak belirlediler. Avrupa hisse senedi piyasası için tavsiye ise “ağırlığını artır” seviyesinden “nötr”e revize edildi.

Citigroup stratejistleri, kısa vadade onaklığını devam etmesinin büyük olasılık olduğunu, ABD’de yılın ikinci yarısı için beklenen resesyonu piyasa fiyatlarını etkileyeceğini açıkladı.

Kaynak: Forekshaber

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir