-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.740,77
ETH3.836,69

Bugün tam 9 şirket temettü kararını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul’da işlem gören halka açık şirketlerin 2024 yılına dair temettü kararları bir bir yayınlanmaya devam ediyor. 24 Nisan 2024 tarihinde 9 şirket daha temettü kararlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bildirdi. Bugün temettü bildirimi yapan şirketler arasında Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI) de yer aldı ve şirket temettü tarihini açıkladı. Peki bugün temettü kararını açıklayan şirketler hangileri?

Bugün tam 9 şirket temettü kararını açıkladı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Temettü kararını açıklayan şirketler!

24 Nisan 2024 Çarşamba günü Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR), Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş. (PARSN), Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI), Sodaş Sodyum Sanayii A.Ş. (SODSN), Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DNISI), Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GRNYO), Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALKA), Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MANAS), Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN)  temettü kararlarını açıkladı. Temettü kararlarına dair detaylarına aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz.; Not: Temettü verimleri, temettü kararının açıklandığı gün oluşan son fiyat ve brüt temettü üzerinden hesaplanmıştır.

ŞirketHisse başı temettü tutarı (brüt)Hisse başı temettü tutarı (net)Temettü tarihiTemettü verimi
Parsan Makina Parçaları Sanayii A.Ş. (PARSN)DağıtmayacakDağıtmayacak
Sodaş Sodyum Sanayii A.Ş. (SODSN)DağıtmayacakDağıtmayacak
Suwen Tekstil Sanayi Pazarlama A.Ş. (SUWEN) 0.25 TL0.225 TLBelli değil%1.17
Dinamik Isı Makina Yalıtım Malzemeleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DNISI)DağıtmayacakDağıtmayacak
Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tesisleri İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SAFKR)DağıtmayacakDağıtmayacak
Alkim Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ALKA)DağıtmayacakDağıtmayacak
Garanti Yatırım Ortaklığı A.Ş. (GRNYO)DağıtmayacakDağıtmayacak
Manas Enerji Yönetimi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MANAS)DağıtmayacakDağıtmayacak
Enka İnşaat ve Sanayi A.Ş. (ENKAI) – Tarih açıklandı1,25 TL1,1462001 TL15 Mayıs 2024%3.25

Borsada işlem gören şirketlerin son çeyrek bilançoları bu yıl enflasyon muhasebesi sebebiyle Mayıs ayına kadar devam edeceğinden, şirketlerin temettü kararları da aynı tarihlere kadar açıklanmaya devam edecek. Borsadaki tüm şirketlerin temettü kararları anlık olarak Rota Borsa Web sitesi, Telegram kanalı ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacaktır. Telegram kanalımızı takip etmek için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir