-->
USD32,22
EURO34,94
GBP41,09
EURO/USD1,08
BIST10.676,65
Petrol82,09
GR. ALTIN2.418,50
BTC68.740,77
ETH3.836,69

Agrotech’ten (AGROT) elektrikli araç konusunda yeni anlaşma!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT) tarafından 24 Nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde IAT Automotive İle Stratejik Ortaklık Ve İşbirliği Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.

Agrotech'ten (AGROT) şirket alacakları hakkında açıklama HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Şirket ile IAT Automotive arasında stratejik ortaklık ve işbirliği anlaşması imzalandığı belirtildi. Bu anlaşamaya istinaden IAT Automotive, şirkete otomotiv sektöründe tasarım ve üretim konularında danışmanlık yapacak. Şirket üretilecek yeni elektrikli araçların Türk ekonomisine kazandırılması hususunda danışmanlık yapacak ve şirketle işbirliği içerisinde olacak.

Şirketimiz ile IAT Automotive arasında stratejik ortaklık ve işbirliği anlaşması imzalanmıştır.

Bu anlaşamaya istinaden IAT Automotive, şirketimize otomotiv sektöründe tasarım ve üretim konularında danışmanlık yapacaktır. Şirket üretilecek yeni elektrikli araçların Türk ekonomisine kazandırılması hususunda danışmanlık yapacak ve şirketimizle işbirliği içerisinde olacaktır.

Global iş ortağı olarak IAT Automotive yeni üretimi planlanan A0 segmentindeki araçlarımız için bağlı ortaklığımız Joyce Teknoloji mühendisleri ile en kısa süre içerisinde çalışmaya başlayacaktır. Bu kapsamda önümüzdeki süreçte ürün gamının genişletilmesine yönelik çalışmalar da başlayacaktır. 

Asya’nın en büyük bağımsız otomotiv mühendislik ve tasarım şirketi olan IAT Automotive, ilk Ulusal Yüksek Teknoloji Kuruluşlarından ve Ulusal Endüstriyel Tasarım Merkezleri’nden birisidir. Merkezi Beijing olan şirketin kayıtlı sermayesi 501 milyon yuan olup, A-hisseli GEM yönetim kurulundaki tek halka açık şirkettir. Bünyesinde 2500 mühendis istihdam eden IAT Automotive, dünyanın önde gelen 80 OEM’i ile işbirliği yapmakta olup, 400’ün üzerinde elektrikli yeni modelin tasarım, planlama ve üretim süreçlerinde rol almıştır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir