USD33,05
EURO36,22
GBP43,25
EURO/USD1,09
BIST11.134,08
Petrol85,17
GR. ALTIN2.614,23
BTC64.106,00
ETH3.399,35

Borsada Kalyon Enerji hisse senedi var mı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa İstanbul son yıllarda tasarruf sahiplerinin en çok ilgi gösterdiği yatırım araçlarından biri oldu. Yatırımcılar borsada işlem gören hisse senetlerine yoğun ilgi gösteriyor. Yatırımcılar Kalyon Enerji’nin borsada işlem görüp görmediğini merak ediyor. Peki Kalyon Enerji borsada var mı? Kalyon Enerji borsa hisse kodu var mı? İşte cevaplar…

Borsada CES Kompozit hisse senedi var mı? HABERLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, HALKA ARZ ONAYI ALAN ŞİRKETLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Kalyon Enerji ne iş yapar?

“Kalyon Enerji, 2016 yılında ihaleleri yapılan ve 2017 yılında sözleşmeleri imzalanan 1.350 MWp Karapınar YEKA GES-1 projesi ile 1.000 MW YEKA RES-1 projesinin hayata geçirilmesi sürecinde, Kalyon Holding çatısı altında faaliyet gösteren lokomotif firması Kalyon İnşaat bünyesinden ortaya çıkmış ve 2022 yılında BAE’lerinden International Holding Company (IHC) firmasının %50 hissesini satın alması ile birlikte bugünkü yapısına kavuşmuştur.

Türkiye’nin ve dünyanın giderek artan enerji ihtiyacına sürdürülebilirlik vizyonu ile yaklaşıyor, gerek ülke hedefleri, gerekse dünyadaki ihtiyaçları gözeterek, etki yatırımlarımızı temiz enerjiye yaparak, iklim değişikliği ile mücadelede öncü bir rol oynuyoruz.

Temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak, enerjiyi dezavantajlı gruplar dahil herkes için ulaşılabilir kılmak en büyük önceliğimiz. Bu doğrultuda, yatırımlarımızı; güneş ve rüzgâr santralleri üzerinde yoğunlaştırıyoruz. Ayrıca, yenilenebilir enerjinin yaygınlaşarak günlük hayatımızın bir parçası olabilmesi için enerji depolama tesislerine de yatırım yapıyoruz.  “

Kalyon enerji hisse

Kalyon Enerji hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmemektedir. Yatırımcılar halka açık olmayan bu şirketin hisselerini borsa üzerinden alıp satamazlar.

Kalyon Enerji halka arz olacak mı?

Şirketin henüz halka arz ile ilgili bir başvurusu ya da çalışması yoktur.

Kalyon Enerji kimin? Kalyon Enerji sahibi kim?

Ağustos 2022 itibariyle, şirketin %50’si Birleşik Arap Emirlikleri’nin ve Körfez Bölgesi’nin en büyük yatırım şirketlerinden International Holding Company (IHC)’e bağlı olan International Energy Holding (IEH)’e ve kalan %50’si ise Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinden birisi olan ve birçok önemli esere imza atan Kalyon İnşaat’a aittir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir