USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.251,17
ETH3.560,45

Kalyon PV Güneş Teknolojileri halka arz oluyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kalyon Güneş Teknolojileri Üretim A.Ş. taslak izahnamesini SPK onayına sunarak halka arz sürecini başlattı. Toplam 55.295.000 adet payın satışı düşünülen halka arza İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ve Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. liderlik edecek. Halka arzda satılacak payların 37.530.000 adedi sermaye artırımı, 18.765.000 adedi ortak satışı yöntemi ile satışa sunulacak ve halka arz gelirinin %67,87’lik kısmı şirket kasasına girecek.

Kalyon PV Güneş Teknolojileri halka arz oluyor! HABERLER, Bireysele Eşit Dağıtım, Gündemdekiler, HALKA ARZ, HALKA ARZ ONAYI BEKLEYEN ŞİRKETLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Kalyon halka arz ne zaman?

Halk arz sonrası halka açıklık oranı %13,64 olacak şirket paylarında fiyat istikrarı işlemleri planlanıyor ancak detaylar onaylı izahname ile belli olacak. Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yöntemi ile gerçekleşecek olan halka arza katılım sağlanabilecek banka ve aracı kurumlar onaylı izahnamede belli olacak. Halka arz gelirinin %45-55’ini GES ve teknoloji yatırımları, %45’ini’ini işletme sermayesi için planlayan şirket halka arzın 2024 yılı ilk 9 aylık döneminde gerçekleşmesi bekleniyor.

Taslak izahname için tıklayınız

Şirket hakkında

Resmi internet sitesinden;

Kalyon Holding’in bu ilkesel yaklaşımının bir ürünü olan Kalyon PV, Türkiye ve dünyada her yıl artan nüfus ile gelecek kuşakların artan enerji ihtiyacını sağlamak amacıyla kuruldu.

Güneş enerjisi alanında sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı Fotovoltaik Panel Fabrikası ve Güneş Enerjisi Santrali yatırımlarına imza atan Kalyon Holding’in, güneş enerjisi alanındaki ilk yatırımı olan Kalyon Fotovoltaik (PV) Güneş Teknolojileri Fabrikası (Kalyon PV) 19 Ağustos 2020 tarihinde çalışmalarına başlamıştır.

100 bini kapalı 250 bin metrekarelik bir alanda konumlanan ve dikey entegre bir üretim sistemine sahip Kalyon PV, toplamda 4 fabrikadan ve bir Ar-Ge merkezinden oluşmaktadır. Bu özelliğiyle Çin’in dışında ilk entegre tesis olma unvanına sahiptir. Ingot, wafer, hücre ve modül fabrikalarında 2 GW (Gigawatt) kapasite ile vardiyalı olarak devamlı üretim sağlamakta olan fabrika, ürünlerini %90’in üstünde yerlilik oranıyla üretmektedir.

Güneş teknolojileri alanında uzmanlaşmış 100’ün üzerindeki araştırmanın yer aldığı Ar-Ge Merkezinin yanı sıra Kalyon PV, 2000’i aşkın kişiye istihdam sağlamaktadır.

Tek arazi üzerinde kurulu Avrupa’nın en büyük dünyanın ise sayılı büyüklükteki santrallerinden biri olan Kalyon Karapınar Güneş Enerji Santrali’nin panel sağlayıcısıdır.

İnsana, doğaya ve çevreye dost teknolojilerin yaygınlaşmasını bir misyon haline getiren Kalyon PV, yapmış olduğu uluslararası Ar-Ge çalışmaları ve yenilikçi teknolojilerle yaşama değer katmakta; kaliteyi ve verimi odağa alan güneş enerjisi teknolojini Türkiye’nin ve dünyanın her noktasına ulaştırmaktadır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir