USD31,15
EURO33,81
GBP39,52
EURO/USD1,08
BIST9.179,48
Petrol82,28
GR. ALTIN2.037,67
BTC57.193,42
ETH3.256,26

Aksa Enerji (AKSEN) 2023 3. çeyrek bilanço yorum ve değerlendirmesi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023 yılında beklentilerin oldukça uzağında performans gösteren hisse senetlerinden biri olan Aksa Enerji Üretim A.Ş. (AKSEN) 2023 yılı 3. çeyrek bilançosunu 6 Kasım 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınladı. Aksa Enerji 2023 üçüncü çeyrekte 1.202.658.923 TL net kâr açıkladı. Böylece 9 aylık toplam kâr 3.586.384.278 TL oldu. Şirket geçtiğimiz yılın 3. çeyreğini 1.454.282.000 TL net kâr ile geride bırakmış, 9 aylıkta toplam 3.912.756.000 TL net kâr elde etmişti. Şirketin 9 aylık dönemdeki net kârı, önceki yılın aynı dönemine göre %8.34 azalmış oldu.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Aksa Enerji (AKSEN) 2023 3. çeyrek bilanço yorum ve değerlendirmesi HABERLER, Bilanço Haberleri, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Bilanço sonrası İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Aksa Enerji için 3. çeyrek finansallarını yorumladı.

AKSEN 3Ç23 (mn TL)
Net SatışlarFAVÖKNet kâr
7.3561.8571.203
AKSEN 3Ç22 (mn TL)
Net SatışlarFAVÖKNet kâr
15.1611.9761.454
Değişim
Net SatışlarFAVÖKNet kâr
-%51-%6-%17

İntegral Yatırım’ın AKSEN bilanço yorumu şu şekilde oldu;

Aksen’in net karı piyasa beklentisine paralel gerçekleşmiştir. Kar marjlarındaki artışa rağmen özellikle satışlardaki azalma ile birlikte fosil kaynaklarla elektrik üreten şirketlerde daralma olduğunu izliyoruz. Spot elektrik fiyatlarındaki geri çekilme şirketi direkt olarak etkilemiştir. Enflasyonist dönemde operasyonel tarafta geçtiğimiz yılın gerisinde kalmasını olumsuz buluyoruz. Piyasa takas fiyatlarında ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yukarı yönlü seyir şirketi pozitif etkileyebilir.

Çimsa dev satın almayı açıkladı!

EKOS hisse bilançosu açıklandı!

BOFA aldığı hisseler!

Yeni iş ilişkileri!

Avrupakent GYO halka arz hangi bankalarda var?

İntegral Yatırım çekince ve yasal uyarıları;

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Çekince: Bu bilgiler ve görüşler önceden haber vermeksizin değiştirilebilir. İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. bilgilerin ve ifade edilen görüşlerin doğru, eksiksiz ve güncelleştirilmiş olduğuna dair (açıkça ifade edilmiş veya ima edilmiş) hiçbir beyan ve taahhütte bulunmaz. Herhangi bir yatırım konulu karar almadan önce bir uzmandan görüş alınmalıdır.

Sorumluluğun Sınırlandırılması: İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş. herhangi bir sınırlandırma olmaksızın, dolaylı, direkt veya bir fiilin sonucu olarak ortaya çıkan zararlar da dâhil olmak üzere her türlü kayıp ve hasarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Bu rapor tarafımızca doğruluğu ve güvenilirliği kabul edilmiş kaynaklar kullanılarak hazırlanmış olup yatırımcılara kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte ve herhangi bir yatırım aracını alma veya satma yönünde yatırımcıların kararlarını etkilemeyi amaçlamamaktadır. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu raporda bulunan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan kurum çalışanları ile Ulukartal Holding A.Ş. ve İntegral Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’nin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Rota Borsa çekince ve yasal uyarısı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüpraş (TUPRS) 2023 3. çeyrek bilanço değerlendirmesi HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa
Tüpraş (TUPRS) 2023 3. çeyrek bilanço değerlendirmesi HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa
Tüpraş (TUPRS) 2023 3. çeyrek bilanço değerlendirmesi HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa
Tüpraş (TUPRS) 2023 3. çeyrek bilanço değerlendirmesi HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

2023 bedelsiz verecek hisseler ve tarihleri

2023 temettü verecek hisseler ve tarihleri

2023 halka arz olacak şirkerler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir