USD31,15
EURO33,81
GBP39,52
EURO/USD1,08
BIST9.179,48
Petrol82,28
GR. ALTIN2.037,67
BTC57.193,42
ETH3.256,26

Hektaş’tan (HEKTS) dev borçlanma başvurusu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hektaş Ticaret T.A.Ş. (HEKTS) tarafından 8 Aralık 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde SPK’ya Başvuru hakkında açıklama yapıldı.

Hektaş kredi derecelendirme notu açıklandı! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyacını karşılayabilmek için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle krediye erişimin zor ve pahalı olduğu günümüzde şirketler, daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ucuza getirmeye çalışır. Bu tür uygulamalar şirketin nakit akışının devamlılığı adına önem arz eder. Hektaş’ın geçtiğimiz ay yapılan Yönetim Kurulu toplantısında 5.000.000.000 TL (BeşMilyarTürkLirası) tutara kadar, borçlanma aracı ihraç edilmesine karar verilmişti. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) nezdinde gerekli başvuruların 8 Aralık günü yapıldığını açıkladı.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Yönetim Kurulu’muzun 13 Kasım 2023 tarihli toplantısında; Şirketimizin gereken borçlanma ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak Türk Lirası cinsinden 5.000.000.000 TL (BeşMilyarTürkLirası) tutara kadar, bir veya birden fazla defada ve yurt içinde halka arz edilmeksizin, tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak veya satış şekillerinin birlikte kullanılması yöntemiyle borçlanma aracı ihraç etmesi, borçlanma araçlarının vadesinin 48 ayı aşmayacak şekilde belirlenmesi, borçlanma araçlarının piyasa koşullarına bağlı olarak iskontolu veya kupon ödemeli olarak ihraç edilmesi, borçlanma araçlarının faiz oranlarının değişken veya sabit faizli olarak belirlenmesi, ihraç edilecek borçlanma araçlarına ilişkin tüm şart ve hükümlerin belirlenmesi; Yukarıda belirlenen esaslar çerçevesinde Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu, Takasbank ve diğer ilgili merciler nezdinde gerekli başvuruların ve sair işlemlerin yapılması ve tamamlanması hususları ve düzenlenecek sözleşmeler ile diğer her türlü evrakın Şirketimiz adına tanzim ve imza edilmesi, bu hususlarda gerekli tüm iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi için Şirketimiz Genel Müdürlüğü’nün yetkilendirilmesi kararına istinaden; Genel Müdürlüğümüz tarafından 08.12.2023 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunulmuştur.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Bank of America’nın bu hafta aldığı hisseler

Bank of America’nın bu hafta sattığı hisseler

Son bir yılda kazandıran hisseler

Son bir yılda kaybettiren hisseler

Bank of America’nın sattığı hisseler

Kuzey Boru (KBORU) kaç lot verdi?

Alatonlar Alarko hisse satış başvurusu hakkında açıklama yaptı!

Hektaş’tan (HEKTS) dev borçlanma başvurusu! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa
Hektaş’tan (HEKTS) dev borçlanma başvurusu! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa
Hektaş’tan (HEKTS) dev borçlanma başvurusu! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

2023 bedelsiz verecek hisseler ve tarihleri

2023 temettü verecek hisseler ve tarihleri

2023 halka arz olacak şirkerler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir