USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.251,17
ETH3.560,45

Zorlu Enerji’nin (ZOREN) Nazilli projesi için ÇED süreci açıklaması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından 11 Haziran 2024 tarihinde internet sitesinde yapılan açıklamada Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş. (ZOREN) bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji tarafından yapılması planlanan Nazilli Diracık JES projesi hakkında açıklama yapıldı.

Zorlu Enerji'nin (ZOREN) depolamalı RES projesi ile ilgili ÇED süreci açıklaması! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Zorlu Holding ve Zorlu Enerji iştiraki Zorlu Jeotermal Enerji tarafından yapılması planlanan Nazilli Diracık JES projesi için ÇED dosyasının görüşe açılıdığı belirtildi. Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğünün internet sitesinde konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“AYDIN ili BOZDOGAN ilçesi sınırları içerisinde ZORLU JEOTERMAL ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİMİ A.Ş. tarafından yapılması planlanan NAZİLLİ DİRACIK (50 MWm/50 MWe) JES projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 31/07/2024 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir.ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya AYDIN Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve AYDIN Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden bilgi alınabilir. “

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Kaynak: Foreks Haber

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir