USD28,99
EURO31,20
GBP36,48
EURO/USD1,08
BIST7.752,67
Petrol75,70
GR. ALTIN1.851,48
BTC42.004,06
ETH2.226,54

Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır ne demek?

featured

Son günlerde Ziraat Borsa, Ziraat mobil, Zborsa ve Ziraat Yatırım üzerinden işlem yapmak isteyen yatırımcıların sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biri “Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır” uyarısı oluyor. Peki Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır ne demek?

Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır ne demek? MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır, Ziraat Yatırım müşterilerinin vadesiz banka hesaplarına nakit çekim yapmalarına izin verilmediği anlamına gelir. Bu durum, hafta sonu veya resmi tatil gibi işlemlere kapalı bir günde olabilir. Ayrıca, müşterinin hesabının repoya alınması veya bakiyesinin yetersiz olması gibi nedenlerle de nakit işlemleri kapalı olabilir.

Ziraat borsa nakit işlemleri kapalıdır hatası

Ziraat Borsa’da nakit işlemleri, hafta içi tam iş günlerinde 09:00-15:15 saatleri arasında yapılabilir. 15:15-18:00 saatleri arasında nakit çıkışı yapılamamaktadır.

Müşteriler, Ziraat Borsa’dan nakit çekim yapmak istediklerinde, Ziraat Mobil veya Ziraat Yatırım internet şubesi üzerinden işlem yapabilirler.

İşlemlere kapalı bir günde nakit çekim yapmak isteyen müşteriler, Ziraat Bankası şubelerine başvurabilirler.

İşte Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır ifadesinin olası nedenleri:

  • Hafta sonu veya resmi tatil: Ziraat Borsa, hafta sonu ve resmi tatillerde işlemlere kapalıdır. Bu nedenle, bu günlerde nakit işlemleri de kapalıdır.
  • Repoya alınmış hesap: Ziraat Yatırım müşterisinin hesabı, repoya alınmışsa, nakit çekim yapılamaz.
  • Bakiye yetersizliği: Ziraat Yatırım müşterisinin hesabında yeterli bakiye yoksa, nakit çekim yapılamaz.

Müşteriler, Ziraat Borsa nakit işlemleri kapalıdır ifadesini gördüklerinde, yukarıdaki nedenleri kontrol ederek sorunu çözmeye çalışabilirler.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir