USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.251,17
ETH3.560,45

Yiğit Akü (YIGIT) ilk işlem gününde tavan bozdu! Yiğit Akü hisse yorumu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

6 Haziran 2024 tarihinde borsada sürekli işleme başlayan Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YIGIT) hisseleri, ilk işlem gününe tavan fiyat ile başlangıç yaptı. Seans başında tavandan geçen işlem sayısı yüksek olsa da, ilk saatlerde tavan bozulmadı ve hisse kapanışa az bir süre kalana kadar tavanda işlem gördü. Sonrasında bir anda gelen yüklü satışlar ile devre kesen hisse senedi, günü %1,38 yükseliş ile tamamlayabildi. İşte detaylar…

Yiğit Akü (YIGIT) ilk işlem gününde tavan bozdu! Yiğit Akü hisse yorumu HABERLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, Şirket Haberleri Rota Borsa

Yiğit Akü hisse yorum

Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YIGIT) paylarında bugün son derece hareketli bir ilk seans yaşandı. Tavan fiyattan yaklaşık 15 milyon lot işlemin geçtiği hisse senedinde işlem hacmi 786 milyon TL oldu. Seans sonuna doğru gelen satışlar ile günü %1,38 yükselişle 35,16 TL fiyat ile kapatan Yiğit Akü’de en iyi alıcı kurum 2,75 milyon lot ile Halk Yatırım, en iyi satıcı ise 1,3 milyon lot ile Tera Yatırım oldu. Tera Yatırm’ı 1,2 milyon lot ile Trive Yatırım izledi.

Yiğit Akü (YIGIT) ilk işlem gününde tavan bozdu! Yiğit Akü hisse yorumu HABERLER, Gündemdekiler, HALKA ARZ, Şirket Haberleri Rota Borsa

Yiğit Akü 7 Haziran

Yiğit Akü hisseleri 7 haziran gününe Halk Yatırım’ın fiyat istikrarı işlemi olduğu düşünülen alım emirleri ile halka arz fiyatına başladı ancak kısa süre içinde gelen satışlar ile devre kesti ve sonrasında tabandan işlem görmeye başladı. Gün sonunda 31,66 taban fiyattan kapatan hissede kapanışta tabanda bekleyen lot sayısı 4,08 milyon oldu.

Yiğit Akü neden düştü? Neden tavan bozdu?

Yiğit Akü’nün halka arzında bireysel yatırımcılara tahminlerin oldukça üzerinde, 81 lota kadar dağıtım yapıldı. Yaşanan satışların, kar satışı yapmak isteyen bireysel ve kurumsal yatırımcıların etkisi ile gerçekleştiği ve sonrasında gelen düşüşün ise panik satış emirleri ile birlikte oluştuğu tahmin ediliyor. yiğit Akü’nün, 2. işlem günü olan 7 Haziran gününe nasıl bir başlangıç yapacağı şimdiden merak ediliyor.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. KY yı Halka Arzdan uzaklaştırıp daha sonraki Arzlara girmelerini engellemek ve yapılan arz lotlarının hepsini kurumlar kendileri almak peşindeler. Ki bunu başarmak üzereler. Bu gün de yine HOROZ ile aynı gaye ile farklı yöntemlerle tedirgin edilecektir Bireysel Yatırımcı denilen KY lar. Vesselam….