USD31,15
EURO33,84
GBP39,58
EURO/USD1,09
BIST9.179,48
Petrol82,31
GR. ALTIN2.035,69
BTC56.876,01
ETH3.245,70

Yeşil GYO’dan Innovia 4 açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YEŞİL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.  tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Innovia 4 projesine ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, inşaata tekrar başlayabilmek için kat irtifakı kurulum işlemlerine başlandığı, Kat irtifakının kurulması için gerekli tüm işlemlerin şirket tarafından tamamlandığı ve arsa malikleri ve yetkilendirdikleri vekilleri tarafından kat irtifakı kurulumu için imzaların tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

KAP açıklaması

Innovia-4 Projesine ait 16.11.2022 tarih 56986 sayılı Esenyurt Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne Ruhsat yenileme başvurumuzun Esenyurt Belediyesi tarafından onaylandığına ilişkin 06.01.2023 tarihli açıklamamızdan sonra inşaata tekrar başlayabilmek adına kat irtifakı kurulum işlemlerine başlanmıştır. Kat irtifakının kurulması için gerekli tüm işlemler şirketimiz tarafından tamamlanmış olup, arsa malikleri ve yetkilendirdikleri vekilleri tarafından kat irtifakı kurulumu için imzaların tamamlanması beklenmektedir.

Kat irtifakının kurulabilmesi için henüz imza atmamış olan bazı arsa maliklerine şirketimiz tarafından birçok kez sözlü olarak ihtarda bulunularak gerekli vekaletnamelerin verilmesi bildirilmişse de işbu açıklama tarihine kadar bazı arsa malikleri tarafından imza atılmadığı ya da vekaletname verilmediği anlaşılmıştır. Bu durum, 6828 adet bağımsız bölüm içeren INNOVIA-IV projesinin kat irtifakının kurulmasını ve inşaatın tamamlanmasını engelleyerek tüm hak sahiplerini ve şirketimizi zarara uğratmaktadır.

Söz konusu arsa maliklerine imzalarını tamamlamaları veya vekaletname düzenletmelerine ilişkin noter kanalı ile ihtarname gönderilerek; imza atmayan veya adlarına imza işlemlerinin tamamlanması için vekaletname vermeyen arsa maliklerine karşın uğranılan zararların kendilerinden tazmini amacıyla fazlaya dair tüm yasal haklarımız saklı kalmak kaydı ile aleyhlerine yasal yollara başvurulacağı ihtar edilmiştir. Konuyla ilgili yasal süreç başlamış olup, şirketimiz tarafından gerekli işlemler yürütülmektedir.

Kat irtifakı kurulumu işlemlerinin tamamlanması ile birlikte INNOVIA-IV projesi inşaat çalışmaları derhal başlayacak ve konut teslimatları en kısa zamanda yapılacaktır.

Kamuoyunun bilgilerine sunulur.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir