USD32,52
EURO34,78
GBP40,49
EURO/USD1,07
BIST9.679,60
Petrol88,19
GR. ALTIN2.421,70
BTC66.680,05
ETH3.283,21

Yeni Gimat GYO’dan GES Yatırımı açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Gimat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (YGGYO) tarafından 1 Eylül 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Bağlı Ortaklık GES Yatırımları Hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizin sermayesine %100 oranında sahip olduğu bağlı ortaklığı  Proen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’den şirketimize iletilen bilgi doğrultusunda; Proen Yenilenebilir Enerji A.Ş.’nin Ağrı ili Eleşkirt ilçesinde geliştirmekte olduğu ve tamamlanması akabinde 30 Mwp DC kurulu güce sahip olacak olan Güneş Enerjisi Santrali (GES) projesi ile ilgili olarak Aras Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye yapmış olduğu başvuru olumlu sonuçlanmış olup başvuru çağrı mektubu almaya hak kazanmıştır. Yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından santral inşaat çalışmalarına başlanacak olup, santralin tamamlanmasının ardından üretilen elektriğin şirketimiz portföyünde bulunan Ankamall AVM’nin elektrik ihtiyacının karşılanmasında kullanılması planlanmaktadır. Saygılarımızla kamuya duyururuz.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir