USD32,30
EURO35,12
GBP41,55
EURO/USD1,08
BIST10.407,31
Petrol81,92
GR. ALTIN2.406,80
BTC67.368,59
ETH3.484,35

Yayla Gıda (YYLGD) 2024 yılı temettü kararını açıkladı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (YYLGD) tarafından 7 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde kar payı dağıtım kararı hakkında açıklama yapıldı.

Yayla Gıda’dan (YYLGD) yatırımcı ilişkileri açıklaması! HABERLER, Bilanço Haberleri, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Yayla Gıda 2024 yılında temettü verecek mi?

Açıklamada Şirketin 2023 yılı hesap döneminde; Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş finansal tablolarına göre net dönem karı oluştuğu, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) II-14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve SPK tarafından belirlenen formatlarla uyumlu olarak hazırlanan konsolide olmayan finansal tablolarına göre de net dönem karı oluşmasına rağmen, Vergi Usul Kanunu kapsamında tutulan yasal kayıtlarda dağıtılabilir dönem karı bulunmadığı ve kâr dağıtımı yapılamayacağı hususunun 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verildiği belirtildi.

Yayla Agro Gıda Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Yönetim Kurulu 7 Mayıs 2024 tarihinde aşağıdaki kararı almıştır.

Şirketin 2023 yılı hesap döneminde; Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu hükümleri çerçevesinde düzenlenmiş finansal tablolarına göre net dönem karı oluşmuş, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (“SPK”) II-14.1 sayılı “Sermaye Piyasasında Finansal Raporlamaya İlişkin Esaslar Tebliği” uyarınca Türkiye Muhasebe Standartları/Türkiye Finansal Raporlama Standartları ve SPK tarafından belirlenen formatlarla uyumlu olarak hazırlanan konsolide olmayan finansal tablolarına göre de net dönem karı oluşmasına rağmen, Vergi Usul Kanunu kapsamında tutulan yasal kayıtlarda dağıtılabilir dönem karı bulunmadığı ve kâr dağıtımı yapılamayacağı hususunun 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Denetleme yok ki başımızdaki hükümet olduktan sonra bu ülkeden hicbirsey olmaz yıllık milyarlarca kâr yapıyor sonra zarar açıklıyor haram olsun