USD33,04
EURO36,02
GBP43,00
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,64
GR. ALTIN2.577,37
BTC64.575,87
ETH3.464,61

Vakıfbank (VAKBN) dev yabancı bankaları yetkilendirdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN) tarafından 26 Haziran 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde Yurtdışında sermaye benzeri tahvil ihracına ilişkin duyuru hakkında açıklama yapıldı.

Vakıfbank, aleyhine açılan dava hakkında açıklama yaptı HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada Banka tarafından piyasa koşullarına bağlı olarak katkı sermaye hesaplamasına (Tier 2) dahil edilmesi için gereken şartlara haiz sermaye benzeri tahvil ihracı yapılması planlandığı, bu kapsamda BNP Paribas, Citigroup Global Markets Limited, Emirates NBD Bank PJSC, Mashreqbank psc, SMBC Nikko and Standard Chartered Bank’dan oluşan uluslararası bankalar konsorsiyumuna yetki verildiği belirtildi.  

Bankamızca piyasa koşullarına bağlı olarak katkı sermaye hesaplamasına (Tier 2) dahil edilmesi için gereken şartlara haiz sermaye benzeri tahvil ihracı yapılması planlanmaktadır. Bu kapsamda BNP Paribas, Citigroup Global Markets Limited, Emirates NBD Bank PJSC, Mashreqbank psc, SMBC Nikko and Standard Chartered Bank’dan oluşan uluslararası bankalar konsorsiyumuna yetki verilmiştir. 

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram kanalını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir