USD32,53
EURO34,81
GBP40,47
EURO/USD1,07
BIST9.722,09
Petrol88,16
GR. ALTIN2.430,74
BTC64.636,65
ETH3.184,05

Vakıfbank uygunluk testi cevapları 2023

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son yılların en çok kazandıran yatırım aracı olan Borsa İstanbul’a her geçen gün yeni yatırımcılar gelmeye devam ediyor. Halka arzların güçlü performansının da etkisiyle borsada işlem yapmak isteyen yatırımcılar kullandıkları bankalardan borsa hesabı açarak yatırım yapmak istiyor fakat bazı yatırımcılar, uygunluk testlerini geçmekte güçlük çekiyor. Bu yazımızda Vakıfbank uygunluk testi cevapları 2023 konusunda yatırımcılara yardımcı olmaya çalışacağız.

Vakıfbank uygunluk testi cevapları 2023 MAKALELER, Borsa Makaleleri Rota Borsa

Uygunluk testi cevapları Vakıfbank

Borsada işlem yapabilmek için öncelikle bir yatırım hesabınızın olması gerekiyor. Bu işlemi banka web sitesi ya da uygulaması üzerinden “Hesaplarım” ya da “Yatırım” sekmesini kullanarak “Yeni yatırım hesabı aç” seçeneği ile kolayca yapabilirsiniz. Yatırım hesabı açıldıktan sonra bir çok insanın zorlandığı “Uygunluk testi” kısmında verilebilecek cevaplar ise şu şekilde;

Uygunluk testi başlarken sistem sizden yaşınız, eğitim durumunuz, mesleğiniz ve mesleğinizdeki yıl bazlı tecrübeniz ile yatırım süresi tercihlerinizi soracaktır. Burada yatırım süresi tercihi için kısa vade ya da orta vade seçilebilir.

Sonrasında çıkan “Risk ve getiri tercihleri” bölümünde ise “Enflasyonun üzerinde getiri beklentisiyle, yatırımımda düşük riskli ürünlere yatırım yapabilirim. (Anaparadan çok az bir miktar kaybetmeyi göze alabilirim) seçeneği seçilebilir.

Sonrasında çıkan yatırım tercihleri bölümünde “çok düşük riskli” satırı için “ürün hakkında yeterli bilgim var-ara sıra ayda birkaç defa-1-50.000 TL” seçeneği, “düşük riskli” satırı için “ürün hakkında yeterli bilgim var-ara sıra ayda birkaç defa-1-50.000 TL” seçeneği, “orta riskli” satırı için “ürün hakkında bilgim kısıtlı-nadiren yılda birkaç defa-1-50.000 TL” seçeneği, “yüksek riskli” satırı için “ürün hakkında bilgim kısıtlı-nadiren yılda birkaç defa-1-50.000 TL” seçeneği, “çok yüksek riskli” satırı için “ürün hakkında bilgim kısıtlı-nadiren yılda birkaç defa-1-50.000 TL” seçeneği seçilebilir.

Sonrasında işlemler onaylanarak test sonlandırılabilir. Testi doldururken yatırımcıların risk tercihlerini belirleyerek kendi risk grubunu tayin etmeleri yatırım geleceği için faydalı olacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde takip etmek için aşağıdaki linklere tıklayarak sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir