USD32,82
EURO35,14
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC64.294,70
ETH3.499,65

Ünlü Yatırım Holding’den marka devri ve lisans açıklaması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü Yatırım Holding A.Ş. (UNLU) tarafından 17 Ağustos 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Bağlı Ortaklık ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş.’nin “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markalarının ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş.’ye devri ve markalar üzerinde lisans tesis edilmesi hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

24 Ekim 2022 tarihli açıklamamızın konusu olan markalarla ilgili olarak; ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. (“Şirket“) ile Şirket’in tek pay sahibi konumunda bulunan ÜNLÜ Yatırım Holding A.Ş.’nin %100 iştiraki olan ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. arasında, Türkiye Patent ve Marka Kurumu (“TürkPatent“) nezdinde Şirket adına tescil edilmiş ve kullanımı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli izinler alınmış olan “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markalarının ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş.’ye devrine ilişkin bir Marka Devir Sözleşmesi akdedilmiş ve “Piapiri” markasının devir işlemi 24 Şubat 2023, “Piapiri ÜNLÜ&Co” markasının devir işlemi 28 Şubat 2023 tarihinde TürkPatent nezdinde tescil edilmiştir. Marka Devir Sözleşmesi’nin akdedilmesini müteakiben, söz konusu markalar üzerinde Şirket lehine süresiz bir lisans hakkı tesis edilmesine ilişkin Şirket ile ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. arasında 21 Mart 2023 tarihli bir Marka Lisans Sözleşmesi akdedilmiştir. “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markaları üzerindeki lisans hakkının TürkPatent nezdinde Şirket lehine kaydı gerçekleştirilmiştir. Markaların üzerinde Şirket lehine lisans hakkı tesis edilmesine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli bildirimlerde bulunulmuştur.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

24 Ekim 2022 tarihli açıklamamızın konusu olan markalarla ilgili olarak; bağlı ortaklığımız ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. ile Şirketimizin %100 iştiraki olan ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. arasında, Türkiye Patent ve Marka Kurumu (“TürkPatent“) nezdinde ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. adına tescil edilmiş ve kullanımı için Sermaye Piyasası Kurulu’ndan gerekli izinler alınmış olan “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markalarının ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş.’ye devrine ilişkin bir Marka Devir Sözleşmesi akdedilmiş ve “Piapiri” markasının devir işlemi 24 Şubat 2023, “Piapiri ÜNLÜ&Co” markasının devir işlemi 28 Şubat 2023 tarihinde TürkPatent nezdinde tescil edilmiştir. Marka Devir Sözleşmesi’nin akdedilmesini müteakiben, söz konusu markalar üzerinde ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. lehine süresiz bir lisans hakkı tesis edilmesine ilişkin ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. ile ÜNLÜ Yazılım ve Teknoloji Hizmetleri A.Ş. arasında 21 Mart 2023 tarihli bir Marka Lisans Sözleşmesi akdedilmiştir. “Piapiri” ve “Piapiri ÜNLÜ&Co” markaları üzerindeki lisans hakkının TürkPatent nezdinde ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. lehine kaydı gerçekleştirilmiştir. Markaların üzerinde ÜNLÜ Menkul Değerler A.Ş. lehine lisans hakkı tesis edilmesine ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli bildirimlerde bulunulmuştur.

Tüm UNLU hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/unlu-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir