USD32,35
EURO34,46
GBP40,34
EURO/USD1,06
BIST9.814,19
Petrol90,86
GR. ALTIN2.448,74
BTC67.797,25
ETH3.311,57

Ünlü Borsacı Mehmet Akdere’den Akfen Yenilenebilir Enerji halka arzına büyük tepki

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akdere’den halka arza tepki

Ünlü borsacı Mehmet Akdere, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ile Akfen Yenilenebilir Enerji halka arzı sonrası ortaya çıkan tabloya tepki gösterdi.

Akfen Yenilenebilir Enerji halka arzında dağıtım yapılacak payların %50’si yurtdışı kurumsal yatırımcılara, %10’u Akfen grubu çalışanlarına ve %20’si yurtiçi bireysel yatırımcılara tahsis edilmişti.

Halka arz sonuçlarında yurtiçi bireysel yatırımcılar yalnızca talep miktarının %1,10’u kadar pay alabilirken şirket çalışanları talep tutarının %70’i kadar pay almış, Akfen grubunun 2 yöneticisi 13’er milyon adet paya sahip olmuş ve halka arzda satışa konu olan payların %50’si 5 yurtdışı kurumsal yatırımcıya verilmişti.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Mehmet Akdere sosyal medya hesabından konuya tepkisini şu ifadeler ile dile getirdi;

“Bu adaletsizliğe engel olmak için hala vaktin var. Sayın SPK garanti Yatırım on müdürü Utku Ergüder in yaptığı bu usulsüzlüğe dur de ve dağıtımı tekrar yap. Türk halkının talebini karşıla…Bu halka arz Man Adası’nda yapılmadı…”

“Sayın Utku, Bahamalar halkı.385.637 Man adları halkı 149,800 her iki adanın toplam 539.437 nüfusa sahip oldukları gözetildiğinde bu halka arzın yüzde ellisinin ,Kıta Avrupa’sında değil de vergi kaçakçılığı ile ünlü bu adalarda , yapıldığını açıklayabilir misiniz?”

Kimin hissesini kime arz ettin

” @garantibbvaytrm Utku Bey Böyle bir usulsüzlük yapılmasına göz yumdunuz

@garantiBBVA, Bu işin organizatörü ve bundan sonra yaşanacaklrın sorumlusu Utku Ergüder! Holding’n 2 büyük ortağına çalışanlara deyip %10 tahsis etmek nasıl bir ahlak anlayışı?”

Akdere tepkisini Cumhurbaşkanı ve SPK’yı etiketleyerek dile getirdi.

“Bireysel Türk yatırımcı talep ettiği tutarın sadece %1’ i kadar hisse verdiler. Neden biliyor musunuz Çünkü “1” en küçük doğal sayıdır. Sıfır veremeyecekleri için 1 verdiler. Ayıp Ayıp Ayıp , yatırımcıyı Figüran olarak kullandılar.”

“BBVA genel müdürü

“@onurcmu olarak iştirakiniz tarafından 4 milyon yatırımcının aptal yerine konulmasına nasıl göz yumuyorsunuz? Spk ve Bist bu saçmalığa dur demelisiniz!””

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 Yorum

 1. SPK SÖZÜN BİTTİGİ YERDESİN, DEVLETİN KURUMU OLARAK, GEREGİNİ YAP, YAPMIYOR YADA YAPAMIYORSAN, YETKİ KOLTUGUNU İŞGAL ETMEYİN. YETKİLERİNİZİ KULLANIN, NASIL BÖYLE BİR REZİLLİGE İZİN VERİYORSUNUZ. KÜÇÜK YATIRIMCIYA BUNU MU LAYİK GÖRÜYORSUNUZ YAZIK

 2. 16 Mart 2023, 09:45

  Bu spk.yı kapatın gitsin.

  Cevapla
 3. Boşu buşuna koltugu işgal ediyor işini adam gibi yapmıyiyacaksan bırak git

  Cevapla
 4. Demek ki halka değil, offshore adaları uzerinden kara para aklayanlara arz olmuş biz de elimizdeki teselli lotlariyla avunmaya çalışalım 111 lotum var 1 er 1 er bozdurup harcayayim bari ☺

  Cevapla