USD20,96
EURO22,46
GBP26,41
EURO/USD1,07
BIST5.114,97
Petrol76,40
GR. ALTIN1.312,76
BTC27.200,74
ETH1.903,97

Turkcell’den Rekabetin Korunması Hakkında Kanun ile İlgili açıklama

featured

TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Rekabetin Korunması Hakkında Kanun ile İlgili İhtilaf hakkında açıklama yapıldı.

KAP açıklaması;

“23.06.2022 tarihli özel durum açıklamamızda, Doğan Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık Ödeme Aracılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş. (güncel ünvanı Demirören Dağıtım Satış Pazarlama Matbaacılık ve Tahsilat Sistemleri A.Ş.) tarafından Şirketimiz aleyhine açılan davada mahkemenin, davanın kısmen kabulü ile 71,9 milyon TL tutarındaki zararın, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun uyarınca 3 katı oranında takdiri ile birlikte hesaplanan toplam 215,6 milyon TL olarak, dava tarihinden itibaren hesaplanacak reeskont faiziyle birlikte davacıya ödenmesine; kalan kısım için ise davanın reddine karar verdiğini, karar hakkında Şirketimizce gerekli kanun yollarına başvurulacağını duyurmuştuk.

Şirketimizin istinaf başvurusu üzerine İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi, başvurumuzun kabulü ile, bariz hukuka aykırılıklar ihtiva eden ilk derece mahkemesi kararının kaldırılmasına; kaldırma kararı doğrultusunda yapılacak yargılamanın ardından yeniden bir karar verilmek üzere dosyanın ilk derece mahkemesine iadesine karar vermiştir.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Rota Borsa ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!