USD32,77
EURO35,09
GBP41,61
EURO/USD1,07
BIST10.471,32
Petrol82,67
GR. ALTIN2.457,00
BTC66.250,13
ETH3.564,22

Türk Traktör’den dev kredi anlaşması!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. (TTRAK) tarafından 25 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Kredi Anlaşması hakkında açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Şirketimizin uzun vadeli büyüme planları çerçevesinde; Ankara ve Sakarya’da bulunan mevcut üretim tesislerimizin Stage V uyumlu motor üretimi amacıyla, ilgili sistemin modernizasyonu ve bununla ilişkili olarak yapılacak olan Ar-Ge projelerinin finansmanına ek olarak, Sakarya’da bulunan fabrikamızın çatısına 4.3 MW güce sahip güneş enerjisi panellerinin kurulumu için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile (EBRD) 70 milyon Euro’a kadar kredi kullanımı hususunda anlaşmaya varılmış olup, kredi sözleşmesi bugün imzalanmıştır. 

Kredi iki eşit dilimde kullandırılacak olup toplam 5 yıl vadelidir. Banka masrafları hariç yıllık faizi %4,85 + 6 aylık EURIBOR’dir. Kredinin ilk 1 yılı anapara ödemesiz, 6 ayda bir faiz ödemeli olacaktır. İkinci yıl itibari ile 6 ayda bir anapara ve faiz ödemesi yapılacaktır.

Tüm TTRAK hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/ttrak-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir