USD32,30
EURO35,12
GBP41,55
EURO/USD1,08
BIST10.407,31
Petrol81,92
GR. ALTIN2.406,80
BTC67.368,59
ETH3.484,35

Türk Prysmian Kablo’da (PRKAB) Üst Yönetim Değişikliği

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. (PRKAB) tarafından 30 nisan 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde Üst Yönetim Değişikliği Hakkında açıklama yapıldı.

Türk Prysmian Kablo'da (PRKAB) Üst Yönetim Değişikliği HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

28.02.2024 tarihli özel durum açıklaması ile, Şirketimiz Genel Müdürü ( CEO) olarak görev yapmakta olan Sayın Ülkü Özcan’ın Genel Müdürlük (CEO) görevinden ayrılmaya karar verdiği, kendisinin görevden ayrılacağı kesin tarihin tüm menfaat sahiplerimizin bilgisine bilahare iletileceği belirtilmiştir.

Sayın Ülkü Özcan 30.04.2024 tarihinin bitimini müteakiben görevinden ayrılmış, ayrıca aynı tarih itibariyle  “Yönetim Kurulu Başkan Vekili” görevinden ve Yönetim Kurulumuzdaki üyeliğinden istifa etmiştir.

Yönetim Kurulumuz; Sn. Ülkü Özcan’ın Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevinden ayrılmış olması sebebi ile boşalan Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine ve kendisinin istifası ile boşalan üyeliğe Şirketimiz Mali ve İdari İşler Direktörü Sn. Sarah Snyder’in  getirilmesine, yapılacak ilk Genel Kurul onayına tabi olmak üzere karar vermiştir.

Sn. Ülkü Özcan’ın yerine atanacak Genel Müdür’ün tayini için gerekli çalışmalar ise titizlikle sürdürülmekte olup, ilgili atama kararı verildiğinde bilahare pay sahiplerimizin bilgisine sunulacaktır.

İşbu açıklamamızın İngilizce çeviri metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

Pay Sahiplerimiz ve kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla,

Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri A.Ş. 

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Tüm PRKAB hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/prkab-hisse-haberleri/

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir