USD32,82
EURO35,14
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC64.479,35
ETH3.504,69

Türk Hava Yolları Yönetiminde atama kararları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hava Yolları A.O. (THYAO) tarafından 25 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan 3 ayrı bildirimde Yönetim Kurulu Üye Ataması, Yönetim Kurulu Başkanı ve Başkan Vekili ataması ve Yönetim Kurulu Komite Ataması konulu açıklamalar yapıldı.

Türk Hava Yolları Yönetiminde atama kararları HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamalarda şu ifadeler kullanıldı;

Yönetim Kurulumuz 1 yıl süre ile Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Prof. Dr. Mecit Eş’in Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak atanmasına karar vermiştir.

Ortaklığımızın bugün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısında alınan karar uyarınca 2 yıllık süre için görev yapmak üzere Yönetim Kurulu aşağıdaki üyelerden oluşmaktadır.

Yönetim Kurulu Üyeleri: 

Prof. Dr. Ahmet Bolat

Prof. Dr. Mecit Eş

Sn. Bilal Ekşi

Doç. Dr. Murat Şeker

Sn. Ramazan Sarı

Sn. Hüseyin Keskin

Doç. Dr. Fatmanur Altun

Dr. Melih Şükrü Ecertaş

Sn. Şekib Avdagiç

Ortaklığımız Yönetim Kurulunca;

Denetimden Sorumlu Komite’ye Komite Başkanı olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Şekib Avdagiç’in, Komite üyesi olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melih Şükrü Ecertaş’ın;

Kurumsal Yönetim Komitesi’ne Komite Başkanı olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Doç . Dr. Fatmanur Altun’un, Komite üyeleri olarak Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Ramazan Sarı ile Sermaye Piyasası Kurulu II-17.1 nolu Kurumsal Yönetim Tebliği gereğince Yatırımcı İlişkileri Müdürü Sn. Mehmet Fatih Korkmaz’ın;

Riskin Erken Saptanması Komitesi’ne Komite Başkanı olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Melih Şükrü Ecertaş’ın, Komite üyesi olarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Şekib Avdagiç’in;  

İcra Komitesi’ne; Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat’ın İcra Komitesi Başkanı, Prof. Dr. Mecit Eş’in İcra Komitesi Başkan Vekili olarak; Doç. Dr. Murat Şeker’in, Sn. Şekib Avdagiç’in ve Sn. Ramazan Sarı’nın ise İcra Komitesi Üyesi olarak atanmasına karar verilmiştir.

Tüm THYAO hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/thy-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir