USD32,82
EURO35,14
GBP41,77
EURO/USD1,07
BIST10.771,36
Petrol85,02
GR. ALTIN2.451,74
BTC64.299,84
ETH3.495,93

Tukaş Gıda’dan dev borçlanma kararı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (TUKAS) tarafından 26 Temmuz 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan bildirimde yurtiçinde borçlanma aracı ihracına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklama yapıldı.

Tukaş Gıda'dan dev borçlanma kararı! Gündemdekiler, HABERLER, Şirket Haberleri Rota Borsa

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Şirketimiz Yönetim Kurulu 26.07.2023 tarihli toplantısında, Şirket Esas Sözleşmesi’nin Borçlanma Senedi İhracı başlıklı 8. maddesi hükmünün Yönetim Kurulumuza verdiği yetkiye istinaden; Sermaye Piyasası Kurulu’nca onaylanacak ihraç belgesinin geçerlilik süresi olan bir yıl içerisinde, yurt içinde, Türk Lirası cinsinden, bir veya birden çok seferde, değişik vadelerde, halka arz edilmeksizin nitelikli yatırımcıya satış yöntemiyle toplam 5.000.000.000 TL (Beşmilyar Türk Lirası) tutarını aşmayacak şekilde Borçlanma Araçları ihraç edilmesine, Bu amaçla Sermaye Piyasası Kurulu’na ihraç belgesinin onaylanması talebiyle başvuru yapılmasına, Yukarıda belirtilen hususlar dahilinde kalmak kaydıyla, ihraç edilecek Borçlanma Araçları’nın tüm hüküm ve şartlarının belirlenmesi, ihraçlarla ilgili gerekli tüm başvuruların ve sair işlemlerin yapılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu, Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. ve bunlarla sınırlı olmamak üzere her türlü resmi kurum kuruluşa başvuru ile yapılacak tüm iş ve işlemlerde, herhangi bir rakamsal sınırlama olmaksızın, Şirketimizin imza sirkülerinde yapılan yetkilendirme doğrultusunda hareket edilmesine, karar vermiştir.

Tüm TUKAS hisse haberleri için aşağıdaki linke tıklayınız.

https://rotaborsa.com/etiket/tukas-hisse-haberleri/

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir