USD28,99
EURO31,20
GBP36,48
EURO/USD1,08
BIST7.752,67
Petrol75,70
GR. ALTIN1.851,48
BTC42.004,06
ETH2.226,54

Torku borsada var mı? Torku borsaya ne zaman gelecek?

featured

Torku Borsa İstanbul’da işlem görüyor mu?

Borsa İstanbul, Türkiye’deki birçok şirketin hisselerinin işlem gördüğü bir platformdur. Bu makalede, Torku’nun Borsa İstanbul’da nasıl işlem gördüğü ve şirket hakkında diğer önemli bilgileri ele alacağız.

Torku Kimdir?

“İlk adım 1950’li yılların en zorlu şartlarında kurulup ülke ekonomisine yıllarca büyük bir özveriyle hizmet etmiş Konya Şeker Fabrikası’nda atıldı. Fabrika, 50 milyon dolarlık yatırımla rehabilite edildi ve üretimin verimliliği artırıldı. 2003 yılında dünyanın en modern şeker fabrikalarından biri olan Çumra Şeker Fabrikası ile birlikte toplam 11 tesisten oluşan Çumra Şeker Entegre Tesisleri’nin temeli atıldı ve bu dev yatırım 2004 yılında faaliyete girdi. Bu adımlarla Konya Şeker, iki fabrikasında Türkiye’deki toplam şeker üretiminin yüzde 22’sini gerçekleştirmeye başladı. Bu üretim gücü, yönetimin vizyoner bakışıyla birleşerek katma değerli son tüketiciye yönelik yeni ürünlerin çoğalmasını ve hepsinin tek bir çatı marka altında toplanmasını sağladı

Torku, verimliliğini artıran ve hızla büyüyen bu üretici kooperatifinin meyvesi; yüzde 100 doğal, güvenli ürünlerin çatı markası oldu.”

Torku, 1954 yılında Konya’da kurulan bir gıda üreticisidir. Şirket, Türkiye’nin en büyük gıda üreticilerinden biridir ve birçok farklı ürün yelpazesine sahiptir. Torku’nun ürünleri arasında un, makarna, şekerleme, süt ürünleri ve yağlar bulunur. Ayrıca, şirket, organik ürünler de üretmektedir.

Torku’nun Borsa İstanbul’daki Durumu

Torku, Borsa İstanbul’da işlem gören şirketler arasında yer almıyor. Yani, Torku hisse senetleri Borsa İstanbul’da yatırımcılara sunulmuyor. Torku hisse senetleri halka açık bir şirket değildir. Bu nedenle, bireysel yatırımcılar Torku hisse senetlerine yatırım yapamazlar. Şirketin önümüzdeki yıllarda halka arz başvurusu yapması beklenmektedir.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir