USD31,18
EURO33,71
GBP39,44
EURO/USD1,08
BIST9.192,28
Petrol81,62
GR. ALTIN2.031,55
BTC59.066,55
ETH3.312,46

Tatlıpınar Enerji (TATEN) halka arz kaç lot verir? TATEN kaç lot düşer?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 3 Ağustos 2023 tarihinde Tatlıpınar Enerji Üretim A.Ş. (TATEN) halka arzına onay verdi. Şirketin önümüzdeki hafta talep toplaması bekleniyor.  Peki Tatlıpınar halka arzı kaç lot verir? Halka arzda bireysel yatırımcıların hesabına kaç lot düşer? İşte cevaplar…

Tatlıpınar Enerji (TATEN) hesabıma kaç lot düşer?

Tatlıpınar Enerji halka arzında bireysel yatırımcılara 49.140.000 lot hisse ayrılmıştır. Halka arza İzdemir Enerji halka arzına katılım kadar başvuru olursa 18-19 lot hisse dağıtımı yapılması beklenebilir.  Rakamlar kesinlik içermez ve katılımcı sayısının artması ya da azalmasına göre değişim gösterebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, katılımcı sayıları üzerinden yapılan bu hesaplamalarda katılımcıların tamamının en az tahmindeki kadar hisse talep ediyor olmadı varsayılır. Şayet katılımcıların belli bir kısmı daha az talep girmişlerse bu tahminler geçerliliğini yitirir katılımcı sayısı aynı olsa da çok daha yüksek tutarlarda dağıtım olabilir. Yatırımcıların bu durumu dikkate alarak talep girişi yapmaları faydalı olacaktır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir