USD32,52
EURO34,78
GBP40,49
EURO/USD1,07
BIST9.679,60
Petrol88,19
GR. ALTIN2.421,70
BTC66.680,05
ETH3.283,21

Tarkim (TARKM) halka arz tarihi açıklandı! Tarkim talep toplama tarihleri!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 31 Ağustos 2023 tarihinde Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret AŞ (TARKM) halka arzına onay verdi. Şirketin halka arzı yatırımcılar tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Peki Tarkim halka arz tarihi ne zaman? Tarkim halka arz talep toplama tarihleri belli oldu mu? İşte cevaplar…

Tarkim halka arz katılım endeksine uygun mu? TARKM caiz mi? Halka arz helal mi? HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

Tarkim (TARKM) halka arz tarihi ne zaman?

Tarkim halka arzında resmi talep toplama tarihleri 5-6 Eylül 2023 olarak açıklandı. Tamamen eşit dağıtım ve borsada satış yöntemi ile gerçekleşecek olan halka arza, bütün banka ve aracı kurumlar üzerinden normal hisse alır gibi, 10.30-13.00 saatleri arasında talep girilebilecek.

Borsa İstanbul Açıklaması;

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan izahname çerçevesinde, Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arz edilecek toplam 5 milyon TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa’da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 107,50 TL fiyattan 05-06/09/2023 tarihlerinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, TARKM.HE (ikincil piyasada işlem kodu TARKM.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır.

Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir.

TARKM.HE’ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 537.500.000 TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat – zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir.

Şirketin paylarının halka arzına ilişkin izahname Kamuyu Aydınlatma Platformu’nun https://www.kap.org.tr/tr/sirketler/DK internet adresinde yayınlanmaktadır.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi facebook hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa resmi twitter hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram hesabını takip etmek için tıklayınız.

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa instagram hesabını takip etmek için tıklayınız.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Gübretaşı 350 den milletin eline verdiler.aynısınu yapabilirler.ben güvenmiyorum.alacaklara tavsiyemdir.

    Cevapla