USD33,04
EURO36,02
GBP43,00
EURO/USD1,09
BIST11.064,85
Petrol84,64
GR. ALTIN2.577,37
BTC64.575,87
ETH3.464,61

SPK Smart Güneş Teknolojileri’nin (SMRTG) borçlanmasına onay verdi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) 7 Haziran 2024 tarihinde 2024-28 numaralı bültenini yayınladı. Bültende Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) ile birlikte 3 şirketin borçlanma aracı ihracına yönelik başvurularına onay verildi.

SPK 5 şirketin borçlanmasına onay verdi! HABERLER, Gündemdekiler, Piyasa Haberleri Rota Borsa

SPK yayınladığı bültende 3 şirketin borçlanma aracı ihraçlarına onay verdi. Borçlanma aracı ihraçları, şirketlerin nakit ihtiyacını karşılayabilmek için sıklıkla başvurdukları bir yöntemdir. Özellikle krediye erişimin zor ve pahalı olduğu günümüzde şirketler, daha düşük maliyetle bono/tahvil gibi borçlanma araçları ihraç ederek nakit ihtiyaçlarını daha ucuza mâl etmeye çalışır. Bu tür uygulamalar şirketin nakit akışının devamlılığı adına önem arz eder. Bu akşam borçlanma onayı alan şirketler arasında Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. (SMRTG) ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. (HALKB) de yer aldı.

SPK Smart Güneş Teknolojileri'nin (SMRTG) borçlanmasına onay verdi! HABERLER, Gündemdekiler, Şirket Haberleri Rota Borsa

Borsa ve halka arzlar ile ilgili gelişmeleri en hızlı şekilde öğrenmek ve Rotaborsa telegram kanalını takip etmek için tıklayınız.

Popüler Haberler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir